Pružinové matrace jsou hitem posledních let. Jaké mají vlastnosti?

Pružinové matrace z minulého století se nevyznačovaly zrovna dobrou pověstí. Naprosto jiná situace ale nastává nyní, kdy si pružinkové, tedy taštičkové matrace oblíbilo mnoho klientů. Matrace vydrží po dlouhá léta krásné.

Pružinky, které se nedotýkají

Největší výhodou moderních pružinkových matrací je fakt, že jednotlivé pružinky se nikdy navzájem nedotýkají. O trčících kusech železa, které píchají pod žebry, tak již skutečně nemůže být řeč. Taštičkové matrace totiž mají pružinky ukryty v netkané textilii, pružinky jsou navíc velmi malé. Jelikož jich ale matrace obsahuje stovky, výsledný produkt má špičkové vlastnosti. V matraci je tak zaručena nejen ergonomie, ale také proudění vzduchu.

Všechny váhové kategorie

Pružinová matrace je produkt, který si mohou pořídit nejen štíhlí uživatelé, ale také lidé vyšší váhové kategorie. Na rozdíl od klasických pěnových matrací se totiž tento druh produktů neproleží. Pohodlný spánek si tak vychutnají všichni uživatelé, a to bez rozdílu váhy. Některé matrace jsou speciálně ergonomicky tvarované a využívají různých tuhostí pružinek v různých zónách matrace. Máte tak dostatečnou oporu nejen pro ramena, ale také pro páteř a boky.

Prouděním vzduchu proti roztočům

Další důvod, proč jsou taštičkové neboli pružinkové matrace tak oblíbené, je fakt, že nabízejí kromě dostatečné opory pro celé tělo i výborné vlastnosti co se týče proudění vzduchu. Odvádění potu od těla je zajištěno volbou vhodných materiálů, kolem pružinek se poté mnohem lehčeji pracuje s regulací vlhkosti než v případě pěnových matrací. Tuto vlastnost ocení nejen alergici, ale také osoby, které si přejí alergiím na roztoče předcházet.

Dlouhá životnost

Jelikož je v těle matrace použito na stovky malých pružinek, nemůže se stát, že se matrace po několika letech zdeformuje. Právě pružinky, které jsou všity to taštiček z netkané textilie, jsou pro tento typ matrací určující. Pružinové matrace se právem staly hitem posledních let.

Mohlo by Vás dále zajímat:

Foam Service s.r.o.
Po celé ČR na všechny matrace
 Dopravné ZDARMA
Česká Republika
IČO: 06377084
DIČ: CZ06377084