Boříme předsudky o pružinových matracích

Při výběru matrací se řada lidí odvrací od klasických pružinových matrací. Může za to domněnka, že pružinové matrace jsou jakýmsi přežitkem, ale pravdou je, že pružinové matrace už dávno nejsou to, co bývaly. Řada lidí je má zafixované jako nepohodlné matrace, na kterých se spalo u babiček a z nichž během noci vytrysklo rovnou několik pružin, které signalizovaly nebezpečí. Jenže pružinové matrace už opravdu nejsou to, co bývaly. Dnes se jedná o stejně kvalitní matrace jako jsou třeba pěnové nebo latexové alternativy.

Stejně jako ostatní typy matrací, i pružinové matrace za poslední léta prošly výraznou změnou. S příchodem nových technologií začaly vznikat velmi kvalitní matrace s pružinami, které bychom měli upřednostňovat před jinými typy matrací.

Důvody, proč preferovat pružinové matrace

  • Dokonalá prodyšnost
  • Vydrží ve vlhkém i studeném prostředí
  • Cenová dostupnost

Z výhod pružinových matrací je třeba vypíchnout především dokonalou prodyšnost matrace. Díky své skvělé prodyšnosti nemusíte mít pod matracemi rošty, ale hodí se také na pevnou desku. Kromě toho vydrží v jakémkoli prostředí, a to jak ve vlhkém prostředí, tak ve studeném prostředí. Mnohé matrace nevydrží v místech, kde se vyskytovali roztoči a plísně.

Preferujte taštičkové matrace

Pružinové matrace už opravdu nejsou ty, co bývaly. Dnes je seženete ve vysoké kvalitě, za vyzkoušení stojí zejména taštičkové matrace, které jsou doslova výkřikem dnešní technologie. Taštičkové matrace jsou specifické tím, že mají každou pružinu zašitou v odděleném textilním sáčku, což znamená, že každá pružina reaguje na tlak samostatně. Tím pádem se zlepšují ortopedické vlastnosti dané matrace.

A stejně jako u klasických pružinových matrací, i taštičkové pružinové matrace je možné umístit na pevnou desku, jelikož jsou stejně dobře prodyšné.

pružinové matrace 90x200

Foam Service s.r.o.
Po celé ČR na všechny matrace
 Dopravné ZDARMA
Česká Republika
IČO: 06377084
DIČ: CZ06377084