VLASTNOSTI MATRACE

 • Termo-elastická pěna VISCO – Speciální paměťová pěna vyrobena na bázi viskózy. Pěna reaguje na teplotu v místě kontaktu s tělem. V tomto místě měkne a přizpůsobuje se křivkám našeho těla. Pórovitá struktura umožňuje pěně se přizpůsobit na libovolný tvar. Napomáhá ke správné podpoře páteře a eliminuje případné bolesti.

 • Vysoce elastická pěna má méně stejnoměrnou strukturu než standardní pěna. Tato struktura poskytuje doprou oporu tělu, zvýšuje pohodlí, elasticitu a flexibilitu. Pěna s vysokou elasticitou je podobná latexu. Díky otvorům je vnitřní prostor matrace odvětráván a tím se zabraňuje rozmnožování mikrobů - bakterií, hub nebo plísní.

 • Matracová pěna - je polyuretanová pěna odolná proti deformaci a tlaku. Matrace z pěny mají jednotnou strukturu. Vyznačují se velmi dobrou tepelnou izolací. Matracové pěny mají různé hustoty, takže existuje možnost přizpůsobení individuálním potřebám.

 • Latex - Latex se velmi dobře přizpůsobuje anatomií těla, což se projeví v pohodlí a relaxaci během spánku. Díky tomu se probudíme v lepší fyzické kondici. Používání latexu v matracích snižuje riziko vzniku alergií, což poskytuje komfort a pohodlí při používání tohoto typu matrace. Kanálkový systém v latexové struktuře zlepšuje cirkulaci vzduchu, zabraňuje také růstu mikroorganismů: bakterií, plísní, hub, má antialergické vlastnosti.

 

 • Kokos – kokosová vrstva je přírodní materiál z kokosových skořápek. Kokosová vlákna jsou v prostoru vázána pružným latexem, který dovoluje kokosu zvýšit tvrdost matrace při zachování jeho elasticity. Díky své přírodní struktuře je kokosové vlákno lehké a zajišťuje správnou cirkulaci vzduchu uvnitř matrace. Přírodní kokosové vlákno vytvrzuje povrch matrace.

 

 • VLNA - Díky své struktuře udržuje teplotu těla konstantní a tím stimuluje krevní oběh. Správné větrání během spánku ovlivňuje správné okysličení těla. Použitá vlněná vlákna v potazích tvoří zimní stranu matrace.

 

 • Bavlna – Použitá bavlna je výhradně z bavlněných keřů, mechanicky očištěná. Bavlna ideálně reguluje stav vody v těle skrze pohlcování potu v průběhu spánku. Navíc je velmi příjemná na dotyk.
 • 9 zón tvrdosti - matracová separační vrstva má 9 zón tvrdosti. 9zónová konstrukce umožňuje vynikající anatomickou podporu těla. Pěnové matrace mají také vlnitý střih, který tvoří 9 zón tvrdosti.

 

 • Cirkulace vzduchu - patentovaný systém cirkulace vzduchu "Studio M". Díky speciálním řezům jsme vytvořili systém cirkulace vzduchu, který snižuje hromadění prachu a rozmnožování roztočů uvnitř matrace. Výše uvedené řešení prodlužuje životnost matrace.

 • Taštičkové pružiny - největší výhodou taštičkových pružin je bodová pružnost, která umožňuje velmi dobré přizpůsobení matrace tvaru těla. Každá pružina byla umístěna do samostatné taštičky z textilie, což umožnilo eliminovat veškerý hluk uvnitř pružinového jádra. Hustě uložení pružin zajišťuje optimální pružnost celé matrace. Pružiny jsou vyrobeny z vysoce kvalitního certifikovaného drátu.

  

 • Bonelové pružiny – výhodou těchto matrací je jejích životnost a zvýšená odolnost vůči zatížení. Jsou charakteristické vysokou kvalitou a jejích tvar umožňuje dobrou propustnost a cirkulaci vzduchu. Bonelové pružiny již řadu let jsou využívaný při produkci matrací nebo jiných čalounických pracích.

  

 • Oboustranná matrace - obě strany matrace tvoří použitelnou stranu. V závislosti na vašich potřebách můžete otočit matraci na tvrdou nebo měkčí stranu.

   

 • Polohovatelný rošt - rošt, nejdůležitější část lůžka hned po matraci. Ovlivňuje kvalitu spánku. Musí být dobře vybrán, aby byl dokonalou podporou matrace. Lamely by měly být uspořádány tak, aby poskytovaly dostatečné větrání.

   

 • Léto - letní strana matrace vznikla aplikací vrstvy kokosu, která zajišťuje lepší ventilaci a napomáhá lepšímu spánku v horkých dnech. Letní stranu tvoří také potah na matraci z vlněného vlákna. Tato strana matrace způsobuje chladnější dojem a působí vzdušněji.
 • Zimní - zimní strana matrace byla tvořena použitím termo-elastické pěny VISCOR, která se pod vlivem teploty těla přizpůsobuje a ohřívá tělo v chladném počasí. Také extra vrstva vlny v potahu ohřívá tělo za chladného počasí.
Foam Service s.r.o.
Po celé ČR na všechny matrace
 Dopravné ZDARMA
Česká Republika
IČO: 06377084
DIČ: CZ06377084