Je lepší pěnová nebo pružinová matrace?

Den je takový, jak se vyspíme. To je známý fakt. Pokud se vyspíme špatně, během dne jsme negativně naladění, nedaří se nám, jsme nepříjemní i na své okolí a také jsme neproduktivní. Pakliže jsme vyspaní takzvaně “do růžova”, náš den je zcela jiný. Je lepší, pozitivní, produktivní, je zkrátka takový, jaký by měly být všechny dny. Na kvalitě našeho spánku se podílí hlavně matrace, na kterých spíme. Jenže vybrat si správnou matraci, to není nic snadného. Vždyť na trhu je tolik matrací!

Aktuální nabídka matrací předčí všechna naše očekávání. Nabídka je opravdu široká, vybrat si můžeme z množství taštičkových matrací, z ortopedických matrací, také z pružinových a pěnových matrací. Věčným dilematem mnohých z nás je, jestli máme sáhnout po pěnové nebo po pružinové matraci. Pojďme si věčné dilema konečně rozlousknout.

Proč zakoupit pěnovou matraci?

Nejdříve se zaměřme na pěnové matrace, které se dělí na několik druhů, a to podle toho, z jakého materiálu jsou vyrobené. Setkat se tak můžete s polyuretanovými matracemi, také matracemi ze studené nebo z paměťové pěny.

Aktuálně na trhu najdete převážně kvalitní pěnové matrace, méně kvalitní se z trhu vytrácí. Pěnové matrace jsou prodyšné, tvarově poměrně stálé a taky se pyšní dlouhou životností. Pěna obsažená v matracích je tělu přizpůsobitelná, po odchodu z postele se pak vrátí do své původní polohy.

Proč zakoupit pružinovou matraci?

Co se týče pružinových matrací, ty lze dělit na taštičkové matrace a na bonellové matrace. Obecně lze říct, že pružinové matrace jsou velice prodyšné, také se pyšní vysokou nosností a dlouhou životností. Co mají pružinové matrace oproti pěnovým matracím jiné, tak to, že je zde nízké riziko množení roztočů. Nejčastěji jsou prodávané matrace 90x200

Pokud se rozhodnete zakoupit si pružinovou matraci, měli byste mít na paměti, že ideální jsou laťkové rošty. Pružinové matrace nejsou vhodné pro polohovatelné rošty.

matrace

Foam Service s.r.o.
Po celé ČR na všechny matrace
 Dopravné ZDARMA
Česká Republika
IČO: 06377084
DIČ: CZ06377084