JAK VYBRAT MATRACI

Na co se zaměřit při výběru matrace..?

 Jakou matraci koupit?

Nezanedbatelnou část našeho života trávíme v posteli, proto výběr vhodné matrace by měl být pro nás velmi důležitý. Běhen snu naše tělo má odpočívat, nabírat sílu, regenerovat bolavá místa spojená s onemocněním páteře a stimulovat nervový a krevní oběh. Nepodceňte tedy správný výběr matrace.

 Tvrdost matrace

 • v zavilosti na naší váze a křivkám těla je důležité vhodně zvolit tvrdost matrace. Optimální tvrdost matrace je taková, že nesmíme se zbytečně do matrace propadat a při poloze na boku naše páteř by měla být přímá. Je výhodou při výběru zohlednit matrace se dvěma různě tvrdými stranami, pokud se nám zdá, že jedna se stran nám nevyhovuje vždy matraci můžeme otočit. Doporučujeme si matraci předem vyzkoušet v obchodě nebo salonech k tomu určených. Abychom mohli matraci ohodnotit je potřeba se na ní položit v sedě můžeme vyvozovat mylné pocity.

Alergie

 • Při výběru matrace nezapomeňte se zaměřit na všechny vrstvy ze kterých je poskládaná. Doporučujeme se vyvarovat přírodním produktům jako je např. vlna nebo aloe apod.

Oboustranné matrace

 • každá strana matrace může mít jiné vlastnosti a vliv na regulaci teploty v průběhu spánku. Pokud preferujete teplo během zimních nocí, vyhledejte matrace vyrobené s termo-elastické pěny, která reaguje na teplotu a přizpůsobí se křivkám Vašeho těla. Při letní teplé noci je dobré mít matraci s tvrdší stranou vyztuženou například přírodním kokosem a bude tak jednoznačně chladnější a příjemnější během spánku.

 • Matrace pro páry o rozdílné hmotnosti – „matrace pro dva“ Mysleli jsme i na to, že muži a ženy často mívají velmi rozdílné hmotnosti těla (např. žena 60 Kg, muž 100 Kg) doporučujeme se podívat na matraci pro dva. Matrace je vyrobena na základě taštičkových pružin tak, že nabízí dvě zóny tvrdostí. Tvrdší stranu pro muže a měkčí stranu pro ženu.

Toppery (vrchní matrace)

 • použití topperu na matraci má několik výhod:vrchní matrace

  • Změkčení nebo naopak vytvrzení povrchu matrace

  • Zamezení nadměrného opotřebení potahu

  • Prodloužení životnosti matrace

  • Vytvoření nepromokavé vrstvy

Rošty

 • Aby byly využity všechny vlastnosti matrace je důležité vybrat vhodný lamelový rošt pružicí směrem do postele. Ideálně s možnosti nastavení tvrdosti lamel. Je možné koupit polohovatelné rošty se zdvihem na hlavu nebo nohy. Upozorňujeme, že matrace s velkou výškou nejsou vhodné pro polohovatelné rošty.

 

Foam Service s.r.o.
Po celé ČR na všechny matrace
 Dopravné ZDARMA
Česká Republika
IČO: 06377084
DIČ: CZ06377084