Pružinová nebo pěnová matrace?

Při výběru ideální matrace si řada lidí pokládá otázku, jestli jsou lepší pružinové matrace nebo naopak pěnové matrace. Dříve by byl výběr jednoduchý - přece jen v minulosti byly pružinové matrace něčím nepohodlným, trčely z nich péra, která nás v noci bodala do zad. Jenže v průběhu let se pružinové matrace značně zdokonalily a staly se tak silným konkurentem právě zmiňovaných pěnových matrací, které do té doby byly upřednostňovány. Kdo je však nyní výhercem tohoto souboje?

Podle odborníků nelze jednoznačně říct, jestli jsou lepší pružinové matrace nebo pěnové matrace. Každá má své výhody i nevýhody, na druhou stranu každý člověk má jiné požadavky a preference. Pojďme si však představit jednotlivé typy matrací a pomozme si tak při výběru nepostradatelné součásti postele, která se velkou měrou podílí na kvalitě našeho spánku.

Pružinové matrace jsou prodyšné a vzdušné

O pružinových matracích lze říct, že jsou tradiční a generacemi už ozkoušené a osvědčené. Jejich hlavními přednostmi je prodyšnost a vzdušnost. I díky tomu jsou vysoce odolné vůči roztočům nebo plísním, které jsou zdraví škodlivé.

Pružinové matrace prošly v uplynulých letech řadou změn. Velice často prodávaná je dnes jejich alternativa, a to taštičková matrace, která v sobě ukrývá stovky až tisíce taškových, na sebe nenavazujících pružin, které zaručují stoprocentní komfort při spánku.

Pěnové matrace hezky kopírují tělo

Podobné pohodlí však přináší i pěnové matrace, které díky své vlastnosti hravě okopírovat tělo člověka a plně se přizpůsobit jakékoli jeho poloze zajišťuje příjemné a klidné spaní bez bolestivých zad. Zatímco pružinové matrace nelze umístit na polohovatelné rošty, pěnové matrace nemají s polohovatelnými rošty sebemenší problém.

Dnes se na výrobu pěnových matrací používají takzvané studené pěny, které jsou svými vlastnostmi velice podobné latexu, z něhož se taktéž vyrábí velmi kvalitní typy matrací.

 

Foam Service s.r.o.
Po celé ČR na všechny matrace
 Dopravné ZDARMA
Česká Republika
IČO: 06377084
DIČ: CZ06377084