Pružinové matrace zaujmou prodyšností i pohodlností

Máte pocit, že je zapotřebí vyměnit matraci? Není vám vůbec pohodlná, což se projevuje i na vašem spánku? Pusťte se do výběru nového spacího společníka! Jednou z možností jsou pružinové matrace, které za poslední roky prošly výraznou změnou k lepšímu. Už nemluvíme o matracích, ze kterých trčela péra a které vrzaly při každém pohybu. Dnes mluvíme o vysoce prodyšných modelech, které se pyšní svou pohodlností.

Prodyšnost u matrací vítězí

Pokud jste v minulosti vybírali matraci s pomocí zkušeného odborníka, víte, že na prodyšnosti opravdu záleží. Pouze matrace s dobrou prodyšností vítězí, a právě takové si domů můžete odnést. I když se vám zvýšená vlhkost vzduchu může jevit jako neškodná, pokud se vlhkost nedrží ve vzduchu, ale v matraci, na škodu to opravdu je. Dobrá prodyšnost je zárukou toho, že matrace dostatečně dýchá a že se v ní vlhkost (a ani následující roztoči, bakterie či plísně, pro které je vlhké prostředí ideální) nedrží.

Jak již bylo zmíněno, pružinové matrace prošly obrovským vývojem, což vedlo i ke zvýšení jejich prodyšnosti. Zmizela vrzající a skřípající monstra ukrývající se v matracích, nahradily je pružiny ukryté v textilním pouzdře. Obvykle jich je celá spousta, což vede k dokonalému přizpůsobení se tělu.

Pružinové matrace mají mnoho podob

Bylo by však chybou házet všechny pružinové matrace do jednoho pytle. Nabízené modely na trhu se významně liší. Existují takzvané bonellové matrace i takzvané taštičkové matrace. Každá z nich se pyšní trochu jinými vlastnostmi. Zatímco bonellové modely jsou s jednou vrstvou vzájemně pospojovaných pružin, taštičkové mají pružiny ukryté ve zmiňovaných pouzdrech neboli taštičkách. Jiné modely mohou být podloženy kokosovými vlákny pro zpevnění, další mohou být překryty ochrannou vrstvou pěny.

Foam Service s.r.o.
Po celé ČR na všechny matrace
 Dopravné ZDARMA
Česká Republika
IČO: 06377084
DIČ: CZ06377084