7 tipů, jak vybrat zdravotní matraci

Zdravotní matrace patří mezi nejvyhledávanější zboží. Většina z nás si při její koupi přeje získat tu nejkvalitnější podložku, která bude pomáhat tělu při regeneraci během spánku. Jak vybrat zdravotní matraci?

Než se pustíme do konkrétních tipů, tak na některé dotazy možná najdete odpovědi zde:

Možnost oboustranné matrace

Nejste si jisti, zda bude pro vás vhodnější tvrdší matrace, nebo naopak měkká podložka pro spaní? Zvolte oboustrannou matraci, kde si budete moci vybírat, na jaké straně zrovna budete spát. Zdravotní matrace mají tuto vlastnost u celé řady výrobců.

Polohovatelnost

Sháníte matraci pro člověka, který je upoután na lůžko? Dívejte se na parametry matrace a rozhodněte se, zda se vámi zvolený produkt dá polohovat. Výrobce většinou uvádí typ roštu, pro který je daná matrace vhodná.

Výška matrace

Hledáte pohodlí pro kvalitní odpočinek? Zvolte si matraci s výškou nad 20 centimetrů. Na tuto matraci se dobře nastupuje, nabízí také vysoký komfort během spánku.

Maximální hmotnost

Každá matrace má určenou maximální hmotnost pro svého uživatele. Jestliže hledáte vhodnou matraci pro osobu s vyšší hmotností, hledejte zdravotní matrace, které jsou pro tyto osoby určené.

Balení matrace

Upřednostníte vakuově balenou matraci, kterou budete po jejím rozbalení ponechávat jeden až dva dny umístěnou v prostoru bez zatížení, nebo zvolíte matraci, která je přepravována v celkovém rozměru?

Pratelný povrch

Dáváte přednost potahu, který lze z matrace sejmout a jednoduše jej vyprat v pračce? Pokud jste zvyklí lůžko pravidelně udržovat, nenechte si tuto možnost ujít. Některé potahy se dokonce dají rozdělit na dvě části, takže se vejdou i do menší pračky. Pro dosažení větší tvrdosti můžete použít například vrchní matraci na vytvrzení až na H4.

Antialergenní

Potřebujete matraci pro alergiky? Shánějte matrace s antialergenní úpravou. Budete mít jistotu, že použité materiály přirozeně odpuzují roztoče a další alergeny. V těchto matracích je také zajištěno dostatečné proudění vzduchu.

Už víte, na jaké parametry se zaměřit? Výborně. Nyní je pro vás ten správný výběr mnohem jednodušší.

Foam Service s.r.o.
Po celé ČR na všechny matrace
 Dopravné ZDARMA
Česká Republika
IČO: 06377084
DIČ: CZ06377084