Tipy pro zdravý spánek

Dejte si ruku na srdce a zodpovězte si otázku - jak jste na tom vy a spánek? Spíte dostatečně? Máte zarytý režim a chodíte spát ve zhruba stejnou dobu? Málokdo si uvědomuje, že spánek je opravdu pro člověka velice důležitý. Mnozí lidé se domnívají, že spánek jenom bere čas, ale pravdou je, že málo spánku vede nejen k naší nízké produktivitě, ale také vede ke špatné náladě a ke zdravotním potížím. Spánek bychom rozhodně neměli podceňovat, protože právě spánek je to, co hraje důležitou roli v našich životech.

Pokud nespíme dostatečně, může se objevit celá řada nepříjemných věcí, jako je zhoršení paměti, může dojít ke kolísání hmotnosti, imunitní systém je rázem velice oslaben, také se může krevní tlak hodně zvýšit. Nehazardujte proto se svým zdravím a raději si dopřejte dostatečný a zdravý spánek. A my vám ostatně poradíme, jak na to.

Základem je kvalitní matrace

V souvislosti se zdravým a dostatečným spánkem se nabízí otázka, na jaké matraci spíte? Je matrace pohodlná nebo je to spíše matrace za trest než za odměnu? Málokdo si uvědomuje, že právě matrace je základem kvalitního spánku. Neměli bychom na ní šetřit a měli bychom si ji vybírat podle tvrdosti, výšky, také podle našeho věku, pohlaví, váhy a také podle polohy, ve které spíme.

Vyhněte se zlozvykům a závislostem

Pokud chcete docílit zdravého spánku, pokud chcete nerušeně spát, měli byste se vyhnout svým závislostem a zlozvykům. Jimi se myslí hlavně popíjení alkoholu před spaním, také kouření před spaním nebo pití kávy před ulehnutím do postele. Všechny tyto činnosti totiž zanechávají v lidech kofein nebo člověka jiným způsobem povzbuzují.

Čtěte si před spaním knížku a vypněte telefon

Bylo prokázané, že člověk by neměl uléhat s telefonem v ruce. Mozek totiž při sledování displeje funguje na sto deset procent a pak člověku zkrátka dělá problém usnout. Místo sledování displeje bychom raději měli usínat s knížkou, která dokáže člověka uklidnit.

Foam Service s.r.o.
Po celé ČR na všechny matrace
 Dopravné ZDARMA
Česká Republika
IČO: 06377084
DIČ: CZ06377084