Zdravá záda díky ortopedické matraci

Není nic horšího, než když se člověk probudí s bolavými zády. Za tímto nepříjemným pocitem vězí většinou nekvalitní matrace, proto ji nahraďte, a to v ideálním případě tou ortopedickou alternativou. Ortopedické matrace byly speciálně vyrobeny tak, aby se plnohodnotně přizpůsobily vaší páteři a nezpůsobovaly žádné nepříjemné bolesti či tlaky. Jsou doporučované dokonce samotnými odborníky a ocení je nejen ti, kteří jsou upoutáni na lůžko.

Jak vybrat tu pravou ortopedickou matraci?

Ono se snadno lehce “ortopedická matrace”, ale vybrat tu pravou z takové široké nabídky, to není zrovna snadný oříšek. Při výběru se nelekněte toho, že jsou ortopedické vlastnosti trochu tvrdší. Ortopedické matrace mají poskytovat větší a lepší oporu páteři, proto je jejich tvrdost trochu znatelnější než u jiných typů matrací. Na druhou stranu i přes její tvrdost umí matrace dokonale kopírovat přirozený tvar těla a umí se snadno přizpůsobit.

V jaké poloze spíte?

S ortopedickou matrací se s devadesátiprocentní jistotou zbavíte bolesti zad. Jestliže však bolesti zad přetrvávají, nebude to tím, na čem spíte. Pravděpodobně bude na vině poloha, ve které spíte. I když si to člověk mnohdy neuvědomuje, spací poloha může také způsobit nemalé bolesti a nepříjemnosti.

Poloha, ve které dnes a denně spíte, je také skvělým pomocníkem při výběru tuhosti matrace. To se bude hodit v případě výběru ortopedické matrace, protože ne všechny jsou stejné tvrdosti, což je logické. Pokud spíte na zádech, vybírat byste si měli hlavně z matrací, které jsou tvrdší. Ti, kteří spí na boku, by měli zvolit méně tuhé matrace.

Pamatujte, že vliv na kvalitu vašeho spánku a také na to, jestli po probuzení cítíte bolesti či nikoliv, má vliv i polštář, na němž každý večer uléháte.

Foam Service s.r.o.
Po celé ČR na všechny matrace
 Dopravné ZDARMA
Česká Republika
IČO: 06377084
DIČ: CZ06377084