Pozor na zdravé matrace, varují před nimi i odborníci

Vybíráte zrovna kvalitní matraci, která by nahradila vaši stávající, jež už úplně nevyhovuje vašim potřebám a požadavkům? Pak nám jistě dáte za pravdu, že trh s matracemi je skutečně velice široký a velice různorodý. Nachází se na něm celá spousta různých druhů a modelů, mezi nimi najdeme latexové matrace i matrace pěnové všech rozměrů. Vybrat si jednu, která bude přesně odpovídat požadavkům, to skutečně není snadné. Možná vám při výběru do oka padly takzvané zdravé matrace. Na ty si však podle odborníků máte dát velký pozor.

Často se jedná o trik, jak nalákat zákazníka

Pokud jste narazili na zdravé matrace, možná nad nimi uvažujete. A to vám rozhodně nemáme za zlé, na první pohled se tváří jako ty nejlepší matrace na světě. Splňují i vaše nejnáročnější požadavky a vypadají zkrátka úplně dokonale. Jenže právě před nimi odborníci velmi často upozorňují.

Podle nich se ve většině případů jedná o trik obchodníků, jak nalákat zákazníka. Mnohdy zdravé matrace totiž nedisponují tím, čím by měly disponovat. Ve většině případů se jedná o levné matrace nízké kvality, které se proleží dříve, než stihnete říct “švec”. Bohužel jejich cena neodpovídá jejich kvalitě - většinou je cena opravdu nadmíru přestřelená.

Co by neměla zdravá matrace postrádat

Samozřejmě to neznamená, že všechny zdravé matrace jsou šuntem. Jak již bylo zmíněno, ve většině případů se však za zdravé matrace označují ty modely, které rozhodně nejsou zdravými matracemi. Postrádají totiž to, co by postrádat neměly.

Konkrétně tu mluvíme o certifikátech, které dokazují jejich hypoalergennost, hygienickou nezávadnost a další vlastnosti, které zdravé matrace mají a které musí mít certifikáty podložené.

Zdravé matrace jsou zpravidla určené lidem, kteří jsou upoutáni dlouhodobě na lůžko a potřebují skutečně kvalitní opěru zad.

Foam Service s.r.o.
Po celé ČR na všechny matrace
 Dopravné ZDARMA
Česká Republika
IČO: 06377084
DIČ: CZ06377084