Za zdravým spánkem stojí kvalitní matrace

Jen málokdo si uvědomuje, jak je spánek důležitý a zdravý. Spánek bereme jako nedílnou součást našeho dne, ovšem nepřikládáme mu nějakou váhu. Zkrátka si jdeme večer lehnout a probouzíme se zase ráno. Jenže během spánku se toho děje hrozně moc. Například dochází k regeneraci organismu a ke zpracovávání veškerých podnětů, které jsme přes den do mozku dali. Zároveň se spánkem uklidňuje naše psychika a dochází k celkovému srovnání organismu. Ovšem aby docházelo ke skutečně kvalitnímu a zdravému spánku, je zapotřebí pořídit si kvalitní matraci. Ta má totiž na zdravém spánku svůj velký podíl.

Nestačí jenom dodržovat doporučenou dobu spánku

Mnozí lidé se domnívají, že stačí jenom dodržovat doporučovanou dobu spánku, jenže tak to není. Je sice pravdou, že díky sedmi až osmi hodinám spánku se budeme cítit odpočatí, ale na zdravém spánku má vliv také mnoho dalšího. Například zmiňovaná matrace.

Postel a matrace hrají svou roli

Je třeba konstatovat, že postel i matrace hrají svou velkou roli. Co se týče postele, je důležité při výběru postele opravdu pečlivě vybírat. Volte postel ideálně vysokou a ideálně stavěnou, poté ji umístěte vhodně do interiéru.

Co se týče matrací, v tomto případě buďte ještě o něco pozornější a opatrnější. Matrace by měla být především dobře prodyšná, aby se v ní nehromadila vlhkost čili ani plísně či bakterie. Zároveň by vám měla matrace perfektně sedět. Pokud vlastníte velké letiště, i v tomto případě byste měli sáhnout po dvou jednotlivých matracích, nikoli po velké matraci o rozměrech 200x200cm. Pamatujte na to, že každému člověku vyhovuje něco jiného. Nemusíte sdílet se svým partnerem stejné požadavky na matraci.

V zásadě platí, že matrace by měla kopírovat váš tvar těla. Proto jsou nejlepší volbou pěnové matrace nebo případně latexové matrace, které mají tendenci kopírovat tvar těla a po opuštění postele mají tendenci navrátit se do dřívější pozice.

Foam Service s.r.o.
Po celé ČR na všechny matrace
 Dopravné ZDARMA
Česká Republika
IČO: 06377084
DIČ: CZ06377084