4 chyby při zařizování ložnice

Kdo by si nepřál ložnici jako ze snu. Kvalitní nábytek, působivé dekorace, nádherná atmosféra. Bohužel je ale realita mnohdy jiná. Jaké největší chyby se při zařizování útulného koutu ke spaní dělají?

Kvalita matrace neodpovídá potřebám našeho těla

Ke zdravému spánku potřebujeme osm hodin. Všeobecně se ví, že třetinu života trávíme právě spánkem. Ten je klíčový pro zdraví i pro celkovou regeneraci našeho organismu. Mnoho lidí si přitom stále myslí, že jim pro spaní bude stačit pohovka. Přitom v současné době se vyrábějí hypoalergenní latexové matrace, nebo kvalitní pružinové matrace. Stačí si jen vybrat podle svých požadavků. Na kvalitní matraci dokonce přestanou bolet záda, která nás již nějakou dobu mohou bolet kvůli nesprávné podložce.

Špatná práce s materiály

Není to ale jen matrace, co ovlivňuje, zda se vyspíme či nikoliv. Musíme počítat s tím, že každý z nás má jiné požadavky. Zatímco jeden člověk se stále potí a při představě flanelového nebo plyšového povlečení se mu doslova ježí vlasy, druhý je zimomřivý a bez teplých materiálů na svém těle se nedokáže pořádně vyspat. Volte proto barvy, které jsou pro lůžkoviny neutrální a dobře je zkombinujete i v případě odlišných požadavků na materiál.

Barvy a motivy, které vám nedají spát

V dnešní době jsou moderní fototapety. Některé jsou dokonce k sehnání v 3D provedení. Do ložnice vám může „vtrhnout“ dinosaurus, truck, nebo třeba obří motorka. Tyto nápady jsou skvělé, ale co je moc, to je příliš. Tyto dekory spíše volte pro obývací pokoj, kde se s jistou mírou nápaditosti počítá. Pro ložnici spíše zvolte klidnější motivy, které budou evokovat pocit pohody a harmonie.

Na západ?

Máte možnost zvolit si, který z pokojů bude ložnice? Zkuste prosím vynechat západní stranu. Zejména letní slunce by vám dlouho nedalo spát. Sever je značka ideál.

Vyvarujte se i vy nejčastějším chybám v zařizování ložnice.

 

Dále by Vás mohlo zajímat:

Foam Service s.r.o.
Po celé ČR na všechny matrace
 Dopravné ZDARMA
Česká Republika
IČO: 06377084
DIČ: CZ06377084