Anglický styl bydlení: jak si užít domov v pohodě i luxusu?

Anglický styl v sobě snoubí pohádkový interiér nesoucí prvky venkova i luxusního paláce. Čím se tento oblíbený styl bytových designérů vyznačuje?

Luxusní palác na venkově

Je jedno, zda se váš byt nachází v paneláku, nebo zda obýváte velké venkovské sídlo, s anglickým stylem bydlení se jako v krásném paláci můžete cítit kdekoliv. Luxusní textilie v podobě nařasených záclon a závěsů, zdobný nábytek, vznešené materiály i cit pro detail jsou tím, co určuje anglický styl. Stěny bytu obložte dřevem, nebo je zateplete vkusnými tapetami. Do interiéru si pozvěte nejen křišťálové sklo, ale také kožešiny a mramorové prvky.

Cit pro barevné ladění

Honosné venkovské sídlo anglických aristokratů si můžete vytvořit i svépomocí. Stačí, když si na garnýže umístíte zdobné záclony i nařasené závěsy, které dokonale podtrhnout atmosféru jedinečného bytového prostoru. V místnosti by kromě dlouhých závěsů rozhodně neměl chybět ani honosný a prostorově výrazný lustr. Barevně spolu bude vše ladit – pro jednu místnost si vždy volte jednu ústřední barvu, která bude doplněna bílou, černou, zlatou či hnědou. V případě ložnice je celým středobodem krásná postel. Výběr matrace je možná pro design nepodstatný, ale o to důležitější pro kvalitní spánek.

Tady je doma

Pokud vám to dispozice bytu dovolí, dopřejte si také krb. Možné je také vybudovat jen jakousi náhražku krbu, která bude sloužit alespoň pro vizuální zkrášlení prostoru. Doplňky rozhodně nešetřete a klidně si jednu zeď vyčleňte pro originální umělecká díla, ať již ze svých cest, nebo z vlastních tvořivých večerů. Je to přeci váš domov, vaše jedinečné sídlo. Každý den si dejte hlavní chod do svátečního servisu – žijeme přeci jen jednou.

Těšíte se, až si vyladíte prostor v anglickém stylu? Nezapomeňte na to, že byste měli volit klasické pastelové barvy, které se krásně a vkusně kombinují. Rozhodně zapomeňte na neónové odstíny, nebo na černé a šedé plochy, které se do tohoto prostoru vůbec nehodí. Pohodlně se usaďte do svého křesílka a vychutnávejte si tu krásu kolem.

Foam Service s.r.o.
Po celé ČR na všechny matrace
 Dopravné ZDARMA
Česká Republika
IČO: 06377084
DIČ: CZ06377084