Údržba matrace. Jak často měnit a na co myslet

Matraci budete muset za svůj život několikrát vyměnit. Ať už kvůli poničení, výraznému znečištění matrace nebo jen jiným nárokům na tvrdost. Pokud si ale pořídíte kvalitní matraci, se kterou jste spokojeni a chcete si jí užívat dlouhodobě, je vhodné dbát na péči. Díky tomu se životnost modelu prodlouží a nebudete mít problémy s roztoči.

Správná péče

Péče o matraci začíná již ve chvíli, kdy si jí odvezete z obchodu domů nebo vám ji doveze kurýr z e-shopu. Je důležité zvolit správnou postel a kvalitní rošt, který celou její váhu i s tou vaší udrží. Jen díky tomu si zachová dlouhodobě svůj tvar, pevnost a kvalitu.

Při pořizování matrace zvažte rovnou také koupi chráničů, které jsou ideální jako prevence před skvrnami od různých tekutin a jednoduše se odejmou a vyperou. Pokud má vaše matrace odnímatelný potah, neváhejte jej pravidelně prát a stejně tak ložní prádlo. Jen tak zabráníte množení roztočů a skvrnám, aby se zažrali hluboko do materiálu.

Opatrná manipulace

Na postel nikdy neodkládejte velmi těžké předměty, nenechte děti, aby na ní dováděly, i když to může být opravdu zábava, nechte ji na posteli a neměňte často její pozici. Na matraci by také měl spát jeden nebo dva lidé, pro které je zvolena tvrdost. U postele pro hosty raději volte tvrdší typ, jelikož by se brzy na lůžku mohly vytvořit proleženiny a bylo by nutné matraci brzy vyměnit.

Kdy dát matraci sbohem

Skvrny, kterých se nemůžete zbavit, oškubaná textilie, proležená místa, nevyhovující tvrdost a rozměr. To vše jsou důvody, které by vás měly přimět, abyste se své matrace co nejdříve zbavili. Běžná životnost pro tuto část postele je v řádu desítek let, ale vyplatí se ji měnit častěji. Myslete totiž na skutečnost, že na posteli trávíte až několik hodin v kuse ve stejné pozici, stará se o vaši páteř a zdraví. Proto raději investujte do kvalitního kusu, který vydrží déle.

Foam Service s.r.o.
Po celé ČR na všechny matrace
 Dopravné ZDARMA
Česká Republika
IČO: 06377084
DIČ: CZ06377084