Na čištění matrací se často zapomíná

Jak pečujete o své lůžko, do kterého dnes a denně uléháte po náročném dni? Většina lidí skončí tím, že postel povleče, ale jak čistit matrace? Jenže tím péče o lůžko ani náhodou nekončí. Je velkou chybou, že se zapomíná na čištění matrace. Její zanedbání vede ke zkrácení její životnosti a ke ztrátě původních vlastností, kvůli kterým jste si ji pořizovali. Navíc tím škodíte i svému zdraví, pro které se zanedbávaná matrace stává jistým rizikem.

Věděli jste, že spánkem trávíme až čtvrtinu svého života? Už jenom z toho důvodu bychom měli klást velký důraz na kvalitu naší postele a na kvalitu naší matrace. Zejména na druhé zmíněné nezapomínejte.

Matraci pravidelně otáčejte

Péče o matrace obnáší řadu věcí. Důležité je například zajistit správnou cirkulaci vzduchu. Toho dosáhnete tak, že budete matraci pravidelně otáčet. Ptáte se, jak často to dělat? Není určená pevná frekvence, obecně se má člověk orientovat podle hmotnosti spáče. V průměru však stačí, když matraci otočíte jednou za měsíc.

Matraci vysávejte

Kromě otáčení je nutné matraci jednou za čas vysávat. V ideálním případě to proveďte vždy, kdy budete vyměňovat ložní prádlo čili tak dvakrát za měsíc. Při vysávání svou pozornost zaměřte na prošívané spoje, ve kterých se hromadí nejvíce nečistot a prachu.

Matraci s vodou nečistěte

Zjistili jste, že je vaše matrace plná fleků? Pak se jistě ptáte, jak je vyčistit. Většina lidí sahá po vodě, ale voda – to není správné řešení. Nejdříve vyzkoušejte suchou metodu, která matraci nijak neuškodí. Když to nepomůže, je vhodné použít mýdlovou pěnu. Jedná se o vlastní domácí čistič, kdy si v horké vodě rozpustíte malý kousek toaletního mýdla. Napěňte ho a s pomocí měkkého hadříku pěnu nanášejte na skvrny matrace. Nechte chvíli působit a poté setřete mírně navlhčeným hadříkem.

Foam Service s.r.o.
Po celé ČR na všechny matrace
 Dopravné ZDARMA
Česká Republika
IČO: 06377084
DIČ: CZ06377084