Vše, co se vyplatí vědět o matracích

Matrace dnes bereme jako naprostou samozřejmost. Každý večer na ni uléháme a každé ráno jí dáváme za vinu, jak jsme se vyspali. Při výběru tohoto každodenního společníka si často nenecháváme poradit a bereme tu první, která se nám cenově líbí. Jenže pokud se budete rozhodovat jenom na základě ceny, pravděpodobně se ani jednou dobře nevyspíte. Matrace se nevybírá podle ceny, ale podle toho, z jakého materiálu je vyrobená, jakou má nosnost, jaká je její tuhost a vlastnosti. Jen tak si zajistíte pohodlné spaní bez bolavých zad.

Matrace se dnes vyrábí z celé řady materiálů

V současné době to není jenom o pružinových matracích, které naprosto ovládly dřívější léta. Dnes se na trhu setkáte s řadou jiných pohodlných matrací, které budou dokonalou oporou páteře. Například jsou velice oblíbené pěnové matrace, které se pyšní vysokou prodyšností a dokonalému přizpůsobení se lidskému tělu. Pěnové matrace se vyrábí například ze studené pěny, která je dokonale elastická, nebo například z líné pěny, jež je specifická tvarovou stálostí.

Na trhu se taktéž setkáte s latexovými matracemi, které jsou označovány za vůbec nejkvalitnější matrace vůbec. Nejsou sice nejlevnější, ale pyšní se dlouhou životností a vynikajícími ortopedickými vlastnostmi.

Matrace a jejich potahové látky

Každá matrace má svůj potah a ten hraje opravdu důležitou roli. Potahový materiál určuje, jestli je matrace příjemná na dotek nebo jaká je její životnost po hygienické stránce. Vždycky se zaměřujte na matrace se snímatelnými potahy, jelikož snímatelné potahy znamenají, že jsou pratelné.

Hodnocení matrací hraje roli

Při výběru matrací vám také poradí jejich hodnocení. Nemyslíme jen hodnocení zákazníků, ale především hodnocení firem zaměřujících se na zjišťování kvality matrací a podobných produktů. Hodnocení by vám mělo prozradit, jestli jsou kvalitní, což je zjištěno důkladným testováním matrace.

Foam Service s.r.o.
Po celé ČR na všechny matrace
 Dopravné ZDARMA
Česká Republika
IČO: 06377084
DIČ: CZ06377084