Než si koupíte matraci

Koupě matrace není jen o ceně. Musíte si dokázat odpovědět na několik základních otázek, které určí, jaká matrace pro vás bude ta nejlepší. Co musíte vědět?

Taštičková, zdravotní nebo pěnová

Existuje několik základních druhů matrací. Mezi ně se řadí taštičková matrace, která vyniká svou výškou i pohodlím pro uživatele. Zdravotní matrace zase mají potřebné certifikace a dokáží pomoci s bolestí kloubů i zad. Zdravotní matrace bývají polohovatelné a lze je používat i u uživatelů, kteří jsou trvale upoutáni na lůžko. Pěnové matrace jsou dobrou volbou pro celou řadu uživatelů. Rozhodujte se podle svých individuálních preferencí.

Potah budete prát, nebo se o to postará čistírna?

Jedním z atributů, které musíte sledovat, je také materiál a možnost sejmout potah matrace. Tuto vlastnost oceníte v případě, že si přejete udržovat vlastními silami hygienickou čistotu matrace. Některé potahy je možné prát v obyčejné pračce, nepotřebujete tedy využívat služeb čistírny. Některé potahy se dají dokonce zipem přepůlit, vejdou se tedy i do menších praček.

Zajímavé články:

Požadavky na tuhost

Matrace, na které se vám bude dobře spát, musí splňovat vaše nejvyšší požadavky na tuhost. Zatímco někteří uživatelé dávají přednost tužší matraci, jiní rádi spí na měkčí podložce. V dnešní době existuje spoustu variant. Jedna matrace nabízí z obou stran různé úrovně tuhosti, můžete ji tedy obracet podle svých aktuálních preferencí. Pokud sháníte partnerskou matraci, dokonce i zde je možnost u některých matrací nastavit jednotlivou úroveň tuhosti u každé strany matrace.

Specifické požadavky

Již dopředu víte, že máte konkrétní požadavky? Hlídejte si jednotlivé kategorie matrací a filtrujte výrobky podle vašich požadavků. Můžete se také spojit přímo s prodejcem, který vám nejlépe poradí, na jaké matrace se má zaměřit váš výběr.

Výběr matrace rozhodně nepodceňujte. Vždy hledejte výrobek, který splňuje vaše konkrétní požadavky na provedení, technologie výroby, materiál i účelnost.

matrace

Foam Service s.r.o.
Po celé ČR na všechny matrace
 Dopravné ZDARMA
Česká Republika
IČO: 06377084
DIČ: CZ06377084