Jak čistit matrace, aby neuškodily našemu zdraví?

Matrace bereme jako běžnou součást ložnice. Jen málokdo si však uvědomuje, že matrace je zároveň místem, kde se hromadí nejvíce bakterií. Aby matrace nepoškozovaly naše zdraví a nebránily ani v bezproblémovém a ničím nerušeném spánku, měli bychom matrace pravidelně čistit. Nezáleží na tom, jestli jste majitelem pěnové matrace, latexové matrace nebo pružinové matrace, v každém případě je péče o matraci na místě. Neuděláte tím radost jenom vašemu zdraví nebo nezaručíte si tím jen klidné noci, ale také zvýšíte životnost vaší matraci.

Koupí a natažením prostěradla to nekončí

Mnozí lidé se domnívají, že se o svou matraci nemohou postarat lépe než tak, že koupí a natáhnou vhodně velké prostěradlo. Jenže kupodivu tímto péče o matraci nekončí. Matrace pravidelnou péčí a pravidelným čištěním zachovává a udržuje své původní vlastnosti, navíc se díky pravidelné péči nezkracuje její životnost.

Vysavač jako skvělý pomocník

Při čištění matrace je vaším skutečně fantastickým společníkem vysavač. Jednou za čas (ideálně při výměně ložního prádla čili minimálně dvakrát do měsíce) je důležité vysát matraci. Při vysávání dbejte především na prošívané spoje, právě v nich se nejvíce nečistot hromadí.

Na čištění skvrn nepoužívejte vodu

Vyskytly se na vaší matraci skvrny? Pak byste k čištění měli přistupovat opravdu opatrně. Většina lidí totiž sáhne po vodě, ale voda v tomto případě není opravdu ten nejlepší nápad. Stejně tak není dobrý nápad používat nejrůznější chemické čističe. Platí, že ideální na čištění matrací je mýdlová pěna. Připravený roztok však nechte vychladnout.

Pokud se však skvrna nemusí čistit mokrou cestou, upřednostňujte vždy tu suchou. Vhodné je používání suché pěny na čištění čalounění, ta obstála v mnoha náročných zkouškách spotřebitelů.

Foam Service s.r.o.
Po celé ČR na všechny matrace
 Dopravné ZDARMA
Česká Republika
IČO: 06377084
DIČ: CZ06377084