Krátký průvodce tvrdostí matrací

Tvrdost matrace je jedním z nejdůležitějších parametrů, které bychom měli sledovat, když si kupujeme novou matraci. Tvrdostí může být několik a jiný stupeň může vyhovovat jiným osobám. Matrace se prodávají ve čtyřech stupních, od měkké až po extra tvrdou. Někdy můžete narazit ještě na pátý stupeň, což je extra měkká. Odborníci ale příliš měkké matrace nedoporučují. Kvalitní matrace ale můžete najít v každém z těchto stupňů.

Hmotnost uživatele

Také hmotnost uživatele může být jedním z faktorů, podle kterých se budeme řídit při výběru tvrdosti postele. Obecně platí, že osoby s nižší hmotností si mohou volit i měkčí matrace. Avšak osoby, které mají hmotnost vyšší, by si měli koupit spíše tvrdší matraci, která jim bude schopná poskytnout dostatečnou oporu. Měkké matrace v kombinaci s vyšší hmotností uživatele mohou znamenat rychlejší opotřebení a proležení matrace.

  • Velmi měkká matrace se hodí pro osoby do 60 kg.
  • Měkká matrace pro osoby od 50 do 80 kg.
  • Středně tvrdé matrace by měli volit lidé s hmotností 70 až 110 kg.
  • Tvrdé matrace jsou vhodné pro osoby vážící 90 až 130 kg.
  • Velmi tvrdé matrace jsou ideální pro osoby s hmotností nad 130 kg.

Poloha při spánku

Také to, v jaké poloze nejčastěji spíme, může ovlivnit to, jakou tvrdost bychom měli zvolit. Lidé, kteří spí převážně na boku, by měli volit matraci měkkou až středně tvrdou. Příliš tvrdá totiž nemusí být dostatečně pohodlná, protože neposkytne dostatečnou oporu. Pro spánek na břiše nebo při častém střídání poloh jsou vhodnější typy matrací od středně tvrdé po tvrdou, které se přizpůsobí tvarům těla. Spánek na zádech si vyžaduje dostatečnou oporu tvrdé matrace, která zajišťuje co nejlepší možnou podporu páteře.

Různé typy matrací

Latexové matrace, pružinové nebo pěnové – všechny jsou označování právě tvrdostí. Každý z těchto různých typů ale může navíc přinášet další výhody, které byste mohli ocenit. Druhým kritériem ve vašem výběru by tak mělo být podle typu matrace.

Mohlo by Vás dále zajímat:

Foam Service s.r.o.
Po celé ČR na všechny matrace
 Dopravné ZDARMA
Česká Republika
IČO: 06377084
DIČ: CZ06377084