Jakou zvolit tvrdost matrace?

Tvrdost matrace je velice důležitý aspekt při výběru matrace. Každý odborník i lékař vám potvrdí, že na matracích se nesmí šetřit, proto to mějte na paměti a výběr matrace nepodceňujte. Právě matrace se totiž velkou měrou podílí na kvalitě spánku, který je pro člověka nadmíru důležitý. Přece jen během spánku dochází k odpočinku organismu, k regeneraci svalů i k úlevě orgánů. Abyste si domů nevzali matraci, na které by se vám nespalo zrovna dobře, tvrdost matrace berte v potaz.

Kromě tvrdosti matrace je třeba klást důraz také na výšku matrace, dále na materiál, ze kterého je matrace vyrobená, na její vzdušnost a prodyšnost. Zaměřme se však na zmiňovanou tvrdost, která bývá lidmi často opomíjená.

Jaké jsou stupně tvrdosti matrace?

tvrdost matraceV současné době existuje hned několik typů tvrdosti. Existuje tvrdost matrace h2. Takové matrace jsou vysoce elastické, dobře se přizpůsobují tělu člověka, přesto udržují páteř v rovině a jsou jí dokonalou oporou. Tento typ tvrdosti upřednostňují především ženy, které jsou více přizpůsobivé v porovnání s muži.

Také se můžete setkat s tvrdostí matrace h3. Matrace s touto tuhostí jsou naopak upřednostňovány spíše muži nebo mladšími lidmi obecně. Pokud spíte především na zádech nebo na břiše, pak jsou takto tvrdé matrace pro vás ideální volbou.

Pokud bychom měli vyjmenovat další stupně tvrdosti matrace, zmínili bychom tvrdost matrace h1. Tento typ matrací je vhodný především na chaty nebo chalupy čili na přechodné přespání. Matrace s tvrdostí h4 jsou zase pro jedince, kteří vyžadují při spánku opravdu tvrdou podložku. Jsou opět preferovány hlavně muži.

Existují matrace dvojí tuhosti

Na trhu se však dnes setkáte i s matracemi dvojí tuhosti, což je velice zajímavá alternativa matrací. Matrace mají z každé strany zcela jinou tuhost, tudíž člověk si sám může zvolit, jaká tvrdost matrací mu vyhovuje. Matrace dvojí tuhosti si vybírají především páry nebo manželské dvojice.

Foam Service s.r.o.
Po celé ČR na všechny matrace
 Dopravné ZDARMA
Česká Republika
IČO: 06377084
DIČ: CZ06377084