Jak zlepšit usínání?

Kvalitní, a hlavně dostatečný spánek je pro člověka velice důležitý, na tom se shodneme snad všichni. Během spánku si naše tělo celkově odpočine, všechny orgány v těle se regenerují, což je opravdu zapotřebí. Mozek taky na chvilku vypne. I když je spánek každodenní záležitost, málokdo má spánek dostatečně kvalitní a dlouhý. Někteří totiž mají problém s usínáním. Na vině může být levná matrace, jindy za tím může stát něco zcela jiného. Pokud jste matraci v nedávné době vyměnili, máme pro vás několik dalších tipů, jak zlepšit usínání. Matrace možná nebyla viníkem špatného usínání.

Zkuste před spaním počítat

Trápí vás to, že nemůžete v noci usnout? Dlouho se převalujete a nevíte, jak si lehnout, abyste se cítili pohodlně a komfortně? S usínáním vám můžou pomoct čísla, která budete počítat. Většina lidí počítá ovečky, ale pravdou je, že daleko lepší je počítat čísla. Nevěříte? Pak to vyzkoušejte! V ideálním případě počítejte od vysokého čísla k nejmenšímu, příkladem je třeba počítání od tří set do tří.

Nenastavujte budík těsně před spaním

Budík je společníkem každého z nás, ráno nás právě on dostane z vyhřáté postele. Pravdou ale je, že budík jako takový bychom neměli nastavovat hned před spaním, jak to mnozí z nás dělají. V ideálním případě by se měl budík nastavovat aspoň hodinu před spaním. Pokud to tak uděláte, lépe se naladíte na spánkovou vlnu, nebudete myslet na to, za jak dlouho vstáváte, nebudete vstáváním nijak vystrašení nebo vystresovaní.

Nezůstávejte v posteli

Pokud nemůžete usnout, nezůstávejte v posteli, ale raději běžte něco dělat. V ideálním případě si třeba běžte číst nebo poslouchejte příjemnou hudbu, která vás dostane do klidu. Jestliže máte tendenci něco dělat, tak se tomu nebraňte a běžte třeba v půl jedné ráno umývat nádobí. Je to lepší, než kdybyste se jen převalovali a posléze by vás jen bolela hlava z vydýchaného vzduchu a špatné matrace.

Foam Service s.r.o.
Po celé ČR na všechny matrace
 Dopravné ZDARMA
Česká Republika
IČO: 06377084
DIČ: CZ06377084