Jak vybrat matrace, když máte omezený rozpočet?

Peníze vám určují jasné limity a hranice, co si můžete dovolit. Občas je ale třeba vydat se z peněz a upřednostnit kvalitu přes nízkou cenou. Patří do této kategorie i matrace?

Cena je špatný ukazatel

Levné matrace budí dojem pochybné kvality. Do jisté míry je to pravda. V posteli trávíte každý den několik hodin, a tak je opora těla během spánku opravdu důležitá. Nemá smysl ohlížet se na cenu a dělat dokola ty samé chyby při zařizování ložnice. Pěnová matrace za patnáct set korun je sice lákavá, ale hrozí, že tak tak přežije zákonem uloženou záruční lhůtu a brzy budete kupovat novou. Kvalitní modely stojí i pětinásobek, a tak nemá smysl bazírovat nad tím, je-li matrace v řádu stokorun vhodná.

Tipy a triky

Je pochopitelné, že ne každý může z rozpočtu uvolnit desítky tisíc korun, aby pro celou rodinu koupil kvalitní matrace.

Čím víc...

Není třeba ale slevovat ze svých nároků, stačí sledovat pravidelné akce výrobců a řetězců. Zařizujete-li rovnou celý byt nebo jen ložnici a pokoj pro děti, kupte nábytek ve stejném obchodě a dozajista se vám na matrace dostane výrazné slevy. Čím více toho totiž nakoupíte na jednom místě, tím je cenové zvýhodnění vyšší.

Jedna nebo dvě

Několikrát do roka se pořádají speciální akce, kdy k jedné matraci dostanete druhou zdarma. Jde o nárazové nabídky, o které je ohromný zájem. Sledujte proto reklamy a pročítejte letáky. Zboží si klidně s dostatečným předstihem rezervujte na vybrané prodejně.

Zkouška, prosím

Máte-li možnost, zajděte do obchodu s matracemi a vyzkoušejte si je. Poznamenejte si typ i míru tvrdosti, rozměry, materiál a všechny pro vás podstatné parametry. Následně prohledejte internet nebo sledujte nabídky jednotlivých výrobců. Jen s jasnou představou o tom, co skutečně hledáte, se vyhnete nepromyšlenému nákupu a zbytečnému výdeji peněz.

Foam Service s.r.o.
Po celé ČR na všechny matrace
 Dopravné ZDARMA
Česká Republika
IČO: 06377084
DIČ: CZ06377084