Zónování matrace: vhodné pro náročné klienty

Kvalitní spánek je velice důležitý pro naše každodenní fungování. Kvalitní matrace jej může ovlivnit, rozhodně ale není jediným faktorem. Velkým nepřítelem spánku je například stres, přetopené místnosti, televizní a jiné obrazovky, hluk z ulice a další. Pokud můžete udělat pro zdravý spánek ještě něco navíc, je to vždy dobrá investice.

Zónování matrace

Jednotlivé zóny se mohou lišit svou tvrdostí i délkou. Vzhledem k tomu, že obsahují několik různých materiálů, mohou poskytnout také různou oporu. Nepatří mezi levné matrace, nicméně vám to vynahradí svými ortopedickými vlastnostmi: pro každou část těla je vymezena určitá zóna, která je podepřena podle potřeby. Tlak, kterým tak matrace působí na vaše tělo je nestejný. Vychází se z toho, že když ležíte (kdekoli), vaše tělo tlačí na podložku v několika různých bodech. Ani zde není tlak stejný. A toho zónová matrace využívá.

Výhody matrace

Jednotlivé zóny vytváří různě silné opory pro různé části vašeho těla. Zabraňují tak bolesti vašich zad. Současně brání také vzniku proleženin na místech, která jsou obvykle při ležení (i tom dlouhodobém) zatěžována nejvíce. Obvykle se jedná o hýždě, kyčle, šíji a některé části zad. Čím více zón matrace obsahuje, tím ji považujeme za kvalitnější. Maximálně by měla obsahovat 7 zón. Používat by je ale neměly děti a osoby do 150 cm, protože v tom případě se zóny nedokážou optimálně přizpůsobit tělu.

7 zón je optimální

Matrace, která obsahuje právě 7 zón, je považována za nejlepší, protože právě u ní jsou nejlépe řešené přechody mezi jednotlivými zónami. Narazit ale můžete také na méně zón. Matrace s 5 zónami zpevňuje zejména tělo, ramena a kolena. Pod 3 zóny byste rozhodně jít neměli, protože právě zde je vyztužena část matrace, kde se nachází těžiště (tedy uprostřed matrace). Jednotlivé zóny se přizpůsobí vašemu tělu a optimálně rozloží jeho váhu.

Foam Service s.r.o.
Po celé ČR na všechny matrace
 Dopravné ZDARMA
Česká Republika
IČO: 06377084
DIČ: CZ06377084