Zatočte s nespavostí: 3 tipy, které pomáhají

Večer se snažíte ze všech sil usnout, ale nedaří se vám? V noci se budíte a když už byste mohli usnout, zazvoní vám ranní budík? Takto to nejde vydržet dlouho! Poradíme vám, jak zatočit s nespavostí.

Konečné řešení

Možná jste vyzkoušeli běžné postupy, ale zatím vám nic nezabírá. Nespavost přitom vede k celkové vyčerpanosti organismu, snižuje se také pozornost a výkonnost, o radosti ze života ani nemluvě. Jako první byste se přitom měli zamyslet na čem vlastně spíte. Kvalitní matrace, která poskytuje proudění vzduchu a oporu pro jednotlivé části těla, by měla být základem v každé domácnosti, kde je osoba, která má potíže se spánkem. Recenze uživatelů kladně hodnotí taštičkové, zdravotní nebo pěnové matrace.

Taková banalita, a ona funguje

Rozjitřená mysl je ten nejhorší výchozí bod pro dobrý spánek. Pokud vám večer hlavou běhají výčitky vůči vám samotným, nebo vůči vašemu okolí, klidného spánku se nedočkáte. Proto se doporučuje zaměstnat svůj mozek nějakou rutinní činností, která odvede pozornost od starostí. Můžete počítat ovečky. Začíst se do nudné knihy. Přemýšlet nad slovíčky v cizím jazyce. Nebo se třeba modlit či meditovat. Odveďte svou pozornost jinam. Vstupenka k sladkému spánku právě dorazila.

Úleva od bolesti

Častou příčinou nespavosti jsou různé typy bolestí. Může se jednat o stav po úrazu, o chronickou nemoc, nebo o psychické onemocnění, které trýzní naše tělo a projevuje se psychosomaticky již na našem těle. Pokud je to jen trochu možné, pokuste se ve večerních hodinách dát si oblíbený zklidňující čaj, přírodní květinové kapky pro zklidnění, afirmace pro úlevu od bolesti, nebo třeba přírodní olej, který pomáhá ulevit od bolesti.

Nespavost vede k tomu, že se cítíme vyčerpaní. Základem je kvalitní matrace, která dokáže poskytnout oporu našim kloubům, kostem i svalům.

Foam Service s.r.o.
Po celé ČR na všechny matrace
 Dopravné ZDARMA
Česká Republika
IČO: 06377084
DIČ: CZ06377084