Z jakých pěn se vyrábí pěnové matrace?

Jednou za několik let dojde k tomu, že si budete muset vybrat novou matraci. Matrace, na které se vám sice dlouhá léta spalo jako v pohádce, se jednoho dne proleží a budete ji muset nahradit. A najít vhodnou náhradu nebude zrovna nic snadného, přece jenom je trh plný nejrůznějšími typy matrací. V posledních letech však zájem roste především o pěnové matrace, které slibují vysoký komfort a které jsou kvalitní oporou zad.

Slovo “pěna” je však velmi široké označení pro skupinu materiálů, ze kterých se matrace vyrábí. V kategorii najdeme například studenou pěnu, línou pěnu nebo takzvanou bio pěnu. Prozraďme si o jednotlivých pěnách, ze kterých se vyrábí takzvané pěnové matrace, víc.

Studená pěna

Matrace ze studené pěny se vyrábí takzvaným studeným procesem. Tento typ opory zad se pyšní především svou vysokou odolností, také prodyšností a mimo jiné i bodovou elasticitou. To všechno se ukrývá v jádru matrace, na které se spí opravdu pohodlně.

Líná pěna

Co se týče matrací z líné pěny, ty se pyšní opravdu velice dobrou tvarovou stálostí. Když se matrace zahřejí, umí se skvěle přizpůsobit křivkám lidského těla a dokonale ukládají páteř do optimální polohy. Jsou skvělé především pro jedince, které často bolívají záda.

Bio pěna

Setkat se můžete také s takzvanou bio pěnou, která se pyšní stejně dobrými vlastnostmi jako její výše uvedené sestry. Dalo by se říct, že její vlastnosti jsou zcela totožné. Jediným rozdílem je to, že matrace z bio pěny jsou vyrobeny z přírodních materiálů čili bez žádných umělých či jiných materiálů. Většinou jsou bio pěny vyrobené z oleje ze skočce obecného nebo případně ze sóji. A i když jsou bio pěny trochu dražší, jsou specifické svými antialergickými vlastnostmi.

Na trhu pak existují matrace ze zmiňovaných pěn pod různými značkami. To už je pak čistě na gustu každého člověka, jaká matrace které značky je mu sympatičtější.

Foam Service s.r.o.
Po celé ČR na všechny matrace
 Dopravné ZDARMA
Česká Republika
IČO: 06377084
DIČ: CZ06377084