Výhody a nevýhody latexových matrací

Latexové matrace jsou vysoce kvalitní i komfortní a patří dnes mezi jedny z nejžádanějších. Proč si získaly srdce tolika zákazníků, a mají naopak i nějaké nevýhody? To vše vám prozradí následující řádky.

Co je vlastně latex

Přírodní latex je bílá tekutina produkovaná mléčnicemi některých rostlin, zejména kaučukovníku. Tato tekutina na vzduchu rychle tuhne a vytváří pevnou hmotu s obsahem přírodního kaučuku. Latex lze vyrobit ale i uměle, ze sloučenin na bázi uhlovodíků. Latex v matracích může být buď stoprocentně přírodní, nebo i částečně syntetický. V obou případech jde o materiál, který je charakteristický svou výraznou pružností.

Výhody latexových matrací

Latexové matrace vynikají především vysokou odolností, komfortem a elasticitou. Latexové matrace mají vysokou životnost a dlouho si zachovají svou pružnost i tvar, takže je preferují všichni, kteří holdují kvalitě, a to navíc za rozumnou cenu. Průměrná životnost latexových matrací je 20 let, což už je jednoznačně úctyhodná doba.

Zároveň jsou latexové matrace hojně vyhledávány všemi, kteří trpí ortopedickými obtížemi. Silná bodová elasticita v kombinaci s vysokou pružností nabízí maximální komfort, přizpůsobení tvaru těla i potřebnou oporu. Latex také umožňuje přirozenou cirkulaci vzduchu okolo těla a odvětrávání vlhkosti, což zajišťuje příjemný komfort během spánku, bez přehřívání.

Latex je navíc anti-mikrobiální, antibakteriální a hypoalergenní, takže je ideální pro alergiky všeho druhu. Přírodní latex je také hygienický a bez zápachu, takže potěší všechny milovníky čistoty a svěžesti.

Jak plně využít kvality latexu

Pokud chcete nechat kvality latexových matrací plně vyniknout, je vhodné zkombinovat latexovou matraci s vhodným lamelovým roštem, který zvyšuje prodyšnost latexové matrace.

Nevýhody latexové matrace

Nevýhodami latexových matrací je především vyšší hmotnost, která může působit obtíže při manipulaci. Jinak ale vyšší hmotnost matrace svědčí o vyšší kvalitě, takže ji můžete využít i jako vodítko při výběru té pravé. Latexové matrace jsou zároveň poměrně měkké, což některým lidem nemusí vyhovovat. Ti, kteří preferují tvrdší povrchy, by měli raději sáhnout po kombinaci latexu například se studenou pěnou či kokosovými vlákny. 

latex matrace

Foam Service s.r.o.
Po celé ČR na všechny matrace
 Dopravné ZDARMA
Česká Republika
IČO: 06377084
DIČ: CZ06377084