Vše o spánku aneb proč je spánek důležitý

Věděli jste, že každý člověk by měl denně spát zhruba sedm/osm hodin? To je optimální doba, během které se dokáže lidské tělo dát zase do pořádku po náročném dni, kdy fungovalo na sto deset procent. Bohužel řada lidí spánek podceňuje, a to je špatně. Nevyspání stejně jako přespání je zdraví škodlivé. Pokud se chcete vyvarovat spánkovému deficitu, a tím tedy i podráždění, nervozitě, špatné koncentraci nebo nadváze, začněte spát dostatečně dlouho. A nezapomeňte svůj spánek zkvalitnit tím, že si pořídíte správnou matraci.

Aby byl spánek kvalitní a ničím nerušený

Jelikož spánek léčí nejen tělo, ale také duši člověka, měli bychom se sami starat o to, aby byla spánek kvalitní a ničím nerušený. Vůbec základním kritériem dlouhotrvajícího a ničím nerušeného spánku je kvalitní matrace, která by měla vyhovovat požadavkům konkrétního člověka a samozřejmě rozměrům postele, proto se dívejte na nejčastější rozměry matrace 80x200 nebo 90x200. A samozřejmě i na kvalitě polštáře záleží, vyvarujete se tím bolestem hlavy nebo migrénám. 

Aby byl spánek kvalitní, je dobré se před spaním vyvarovat alkoholu nebo kofeinu. V obou případech se s tělem stává to, že je nastartováno a usnout nechce. Je vhodné před spaním zamířit do horké sprchy nebo horké vany, aby došlo k únavě organismu a k utišení metabolických procesů. Díky tomuto triku zase usnete velice rychle.

Náš spánek má rovnou několik fází

Věděli jste, že náš spánek má rovnou několik fází? A je třeba, abychom během noci prodělali každou jednu takovou fázi. Obecně se spánkové cykly dělí na dvě, a to na REM fázi a NON REM fázi. REM fází se rozumí druhá část spánku, během které je tělo zcela nehybné. NON REM fází se zase rozumí cyklus skládající se rovnou ze čtyř stádií, během kterých dochází k regeneraci tkání i doplnění energie.

Kdy se nám zdají sny?

Sny se nám zdají v REM fázi. Mimochodem, věděli jste, že sny jsou nadmíru důležité pro naši psychiku? Lidé, kterým se sny nezdají, mají sklony k duševním chorobám.

Foam Service s.r.o.
Po celé ČR na všechny matrace
 Dopravné ZDARMA
Česká Republika
IČO: 06377084
DIČ: CZ06377084