Tři kritéria, podle kterých vybírat matraci

O tom, že matrace má vliv na náš spánek, nemusíme dlouho mluvit, to je jasná věc. Jelikož se matrace podílí na kvalitě našeho spánku, neměli bychom výběr matrace podceňovat. Spíše bychom měli být ostražití a dávat si pozor při výběru matrace. Sice nám odborníci v obchodech poradí s výběrem, ale ne vždy poradí dobře. Vybírejte proto svou matraci podle třech kritérií a neprohloupíte.

Díky třem kritériím, na které budete dbát při výběru matrace, se nespálíte při výběru matrace. Spálit se člověk opravdu může, vždyť na trhu je tolik matrací, které si může koupit, že to na prstech jedné ruky nejde spočítat. Dnes patří k velice atraktivním matracím pěnové matrace, taštičkové matrace a také latexové matrace, kterou si tedy nakonec vezmete domů? Tu, která bude odpovídat třem kritériím.

Podle tvrdosti

Prvním kritériem, které je důležité při výběru matrace, je tvrdost. Vybírejte matraci podle tvrdosti. Ten, kdo si myslí, že na tvrdosti nezáleží, ten se jenom šeredně plete. Na tvrdosti matrace záleží a je chybou si myslet, že ta nejtvrdší matrace během používání povolí a změkne. Matrace se kupuje na několik let, její brzké proležení může být vadou a může se tím pádem matrace reklamovat. Tvrdost matrace vybírejte podle své hmotnosti, také podle polohy při spánku, nezapomínejte brát v potaz i svůj věk.

Podle výšky

Matraci je třeba vybírat i podle výšky, výška je dalším kritériem, které vám pomůže při výběru. Obecně platí, že výšku matrace byste měli volit podle rámu postele. Neměla by extrémně vyčnívat nad rámem, stejně tak by neměla být utopená v posteli.

Podle vaší polohy při spánku

Při výběru matrace se zeptejte sami sebe, jak vlastně spíte. Spíte na boku nebo spíše na břiše či na zádech? I to vám pomůže při výběru matrace. Ti, kteří spí na boku, by měli volit spíše měkčí matraci, aby se bedra i ramena zabořila do matrace snadno. Ti, kteří upřednostňují spánek na zádech nebo břichu, by měli spát spíše na tvrdší matraci.

Foam Service s.r.o.
Po celé ČR na všechny matrace
 Dopravné ZDARMA
Česká Republika
IČO: 06377084
DIČ: CZ06377084