Tipy pro zdravý spánek. Pomůže matrace i bytelná postel

Abyste byli zdraví a plní života, je zapotřebí předně podpořit váš spánek. Ne nadarmo se říká, že kvalitní spánek rovná se půl zdraví. Pokud je váš spánek nekvalitní, pokud se během noci neustále budíte a noc je spíše probděná než prospaná, je načase udělat něco jinak. Co třeba pořídit si bytelnější postel nebo pohodlnou, a především kvalitní matraci, na které se bude spát doslova pohádkově?

Jelikož zdravý spánek zajišťuje nejen vyšší výkonnost, ale také lepší obranyschopnost organismu či kvalitnější život, nemělo by se na věcech, jež k jeho kvalitě přispívají, šetřit. Vůbec první investice je do bytelné postele, která bude nejen vzhledově hezká, ale také bude splňovat veškeré požadavky, které splňovat má. Poté pokračujte koupí matrace.

Matrace jako součást postele

Pokud budete mít zakoupenou opravdu bytelnou postel, je třeba investovat do matrace. Je pravdou, že postel může být sebelepší, ovšem pokud do ní nedáte kvalitní matraci, spánek kvalitní zkrátka nebude.

Při výběru kvalitní matrace je důležité dívat se na několik kritérií. Kupříkladu na to, jaké jsou její rozměry? Jak vysoká je? A jaká je její tvrdost? Roli hraje také to, jak často ji budete používat a to, komu má sloužit. Seniorovi se koupí zcela jiná matrace než studentovi, který nemá tolik zdravotních problémů.

Pozor na množství tekutin před spaním

Chcete podpořit svůj spánek? Měli byste před spaním omezit množství tekutin, jinak noc strávíte spíše na toaletě než na matraci. Nejlépe omezte čaj a také kávu (zatímco čaj napomáhá vyplavovat škodliviny z těla, káva je zase plná kofeinu, kvůli kterému byste nemuseli zavříti oko).

Vyzkoušejte aromaterapii

Co vám může spánek zkvalitnit, tak je aromaterapie. Věřte tomu nebo ne, ale bylinky a éterické oleje mohou člověka uvolnit, uklidnit, a nakonec také uspat.

Foam Service s.r.o.
Po celé ČR na všechny matrace
 Dopravné ZDARMA
Česká Republika
IČO: 06377084
DIČ: CZ06377084