Tip pro alergiky. Vyberte si matraci, která vás nebude nutit kýchat

Kvalitní spánek je základem pevného zdraví. Proto si pořiďte opravdu kvalitní matraci, na které se vám bude spát doslova pohádkově. Problém mohou mít kupříkladu alergici, kteří kýchají prakticky vždycky, když si ulehnou na běžný typ matrací. Jejich výběr by měl směřovat hlavně na latexové matrace, které mají jedinečné složení i strukturu. Krok stranou se neudělá ani v případě, pokud si pořídíte matraci pěnovou.

Hlavní výhodou latexových a pěnových matrací je jejich struktura a složení, jak ostatně bylo zmíněno. V jejich nitru nemají šanci přežít roztoči ani bakterie, a to díky koňským žíním, vláknům agáve či potahu s bylinami. Ano, přesně tím mnohé modely disponují. Stačí se vždy informovat.

Alergie postihují jak fyzickou, tak psychickou stránku života

Alergie jsou dnes něco zcela běžného. Podle odborníků je však výskyt alergií doslova až alarmující. Tento zdravotní problém navíc nezasahuje jenom fyzickou stránku života člověka, ale především jeho psychickou stránku. Projevuje se nejen zmiňovaným kýcháním, ale také kašlem, ekzémem, svěděním, mimo jiné i vodnatou rýmou či ucpaným nosem.

Jelikož veškeré zmíněné projevy zdravotní komplikace vedou k nedostatečnému a nekvalitnímu spánku, je zapotřebí investovat do matrace, která nebude nutit alergika či astmatika ani kýchat, ani kašlat či smrkat.

Matrace mohou mít i antibakteriální povlak

To, jaké matrace jsou pro alergiky vhodné, již bylo zmíněno. Co ale zmíněno nebylo, tak to, že s alergiemi je možné bojovat ještě jinak – a sice s pomocí antibakteriálního povlaku, který navléknete na matraci. Brání hlavně roztočům, což je jeden z nejčastějších alergenů. Obvykle s nimi bojujeme jenom s pomocí vysavače nebo spreje na hubení roztočů, ale v obou případech mluvíme o něčem, co dýchacím cestám zrovna neprospívá (při vysávání často dochází ke zbytečnému víření prachu, což je další obvyklý alergen).

Foam Service s.r.o.
Po celé ČR na všechny matrace
 Dopravné ZDARMA
Česká Republika
IČO: 06377084
DIČ: CZ06377084