Situace, ve kterých je třeba vyměnit matraci

Ať už jste majitelem latexové matrace, pěnové matrace nebo pružinové matrace, nikdy nemůžete očekávat, že s vámi ona matrace vydrží do konce vašich dnů. Matrace je sice dlouhodobější investice, ale není to investice celoživotní. Je to podobné jako s automobilem - při každodenním používání se zkrátka opotřebovává a jednoho dne přijde chvíle, kdy je třeba ji vyměnit. Jenže otázkou zůstává, kdy takové chvíle přijdou? Jaké jsou ony chvíle, v nichž je zapotřebí matraci vyměnit za novou? Podívejte se třeba na výběr u rozměru matrace 90x200 cm.

Když matraci používáte víc jak deset let

Matrace je nedílnou součástí ložnice a patří k posteli. Bez ní bychom se nevyspali do růžova a nemohli fungovat tak, jak denně fungujeme. Dalo by se tedy říct, že se podílí na kvalitě našeho spánku. Když však kvalita spánku začne pokulhávat, je zapotřebí ji vyměnit. A taková chvíle přijde v okamžiku, kdy zjistíte, že ji používáte déle jak deset let.

Životnost matrace obvykle bývá v rozmezí sedmi až deseti let. I ty nejluxusnější matrace vyrobené z přírodních materiálů, které se kombinují s mořskou trávou nebo koňskými žíněmi většinou nevydrží déle. Když tedy zjistíte, že na ní spíte už déle jak deset let, je načase zamířit si pro novou.

Když je matrace viditelně opotřebovaná

Jde na vaší matraci vidět, že už má něco za sebou? Vypadá proleženě, je plná skvrna a žmolků? Pak je to další signál toho, že je třeba zamířit si pro novou matraci. Známky opotřebení je možné pozorovat daleko dříve než za sedm či deset let. Odvíjí se to od toho, jak dlouho času člověka v posteli tráví, taky jestli se o ni správně stará. Navíc pokud má matrace špatné odvětrávání, vlhkost se na ní taktéž výrazně projevuje.

Pokud matrace vypadá opravdu velice opotřebovaně, bez ohledu na dobu jejího používání ji vyměňte za novou. Poděkují vám za to především vaše záda, která se nové matrace nebudou moct nabažit.

Foam Service s.r.o.
Po celé ČR na všechny matrace
 Dopravné ZDARMA
Česká Republika
IČO: 06377084
DIČ: CZ06377084