Roztoči v ložnici: Jak zatočit s nejznámějším alergenem?

Spánkem trávíme až třetinu života. Během něj naše tělo regeneruje, zbavuje se bolestí a odpočívá. Anebo ne? Některé ložnice jsou doslova protkány alergeny, které tělo během spánku zatěžují. Jak se jich zbavit?

Jsou téměř všude

Roztoči jsou mikroskopické organismy, které se živí kousky naší kůže. Ty miniaturní šupinky jim stačí k tomu, aby se najedla celá kolonie. Roztoče a další alergeny nalezneme zejména v matracích, které jsou nízké kvality, nebo které jsou již staré. Kvalitní matrace vydrží i sedm let, poté by se měly obměňovat. Moderní matrace nabízejí dokonce speciální úpravu, která alergeny odpuzuje a nedovolí jim, aby se v nich usídlily.

Převlékání nestačí

Pokud převlékáte lůžkoviny jednou týdně, děláte dobře. Na lůžkovinách se usazuje maz, pot i zbytky make-upu, proto se doporučuje alespoň jednou týdně měnit povlaky jak polštáře a peřiny, tak i matrace. Spolu s tím odstraníte i mnoho roztočů. Tato péče ale nestačí.

Pravidelné mrazení

Roztoči jsou totiž v případě nekvalitní matrace nebo matrace, která není opatřena speciálním ochranným povlakem proti roztočům, již usídleni hluboko v ní. Abyste se jich zbavili, nepostačí pouhá výměna lůžkovin. V zimě při suchém počasí alespoň jednou týdně matraci mrazte. Stačí, když ji po několik hodin necháte na balkóně, roztoči vlivem nízké teploty zahynou.

Slunce nemají rádi

Roztočům nesvědčí ani slunce. Proto se během zbytku roku doporučuje matrace alespoň jednou týdně vystavit slunečnímu záření. Opět stačí, když si vyhlédnete slunný den, a matraci necháte chvíli v okně nebo na balkóně, aby na ni zářilo slunce.

Při čištění párou pozor na dobré vyschnutí

Roztočům můžete dát na frak také pomocí parního čističe, který máte doma. Horký vzduch je spolehlivě zahubí. Pouze si ohlídejte, abyste poté matraci nechali skutečně dokonale proschnout, protože v případě uložené vlhkosti opět jen podporujete vznik dalších alergenů.

Moderní matrace není třeba nijak udržovat, mají přirozené vlastnosti, které těmto patogenům nesvědčí.

Foam Service s.r.o.
Po celé ČR na všechny matrace
 Dopravné ZDARMA
Česká Republika
IČO: 06377084
DIČ: CZ06377084