Proč nepodceňovat spánek?

Ať už máte matraci 180x200 nebo ortopedickou matraci 80x200, určitě nám dáte za pravdu, když řekneme, že spánek je pro člověka opravdu velice důležitý. Bohužel mnozí lidé se domnívají, že spánek je jenom okrádá o čas, ale tak to není. Zeptali jsme se dokonce i odborníků, kteří nám jen potvrdili to, že je nejlepší nepodceňovat spánek, jelikož díky němu je naše zdraví pevnější, my jsme odpočatí, také se neprobouzíme se špatnou náladou a jsme mimo jiné i dostatečně produktivní. To však je jen hrstka důvodů toho, proč bychom neměli spánek na kvalitní matraci podceňovat.

Podle odborníků je potřeba spánku u každého jedince velice individuální. Zatímco někdo potřebuje ke svému spokojenému a dostatečnému spánku osm hodin, jiní si vystačí i s pěti hodinami. Najdou se však mezi námi jedinci, kteří musí spát i dvanáct hodin za den. Ať už ale ke své spokojenosti potřebujete spát jakkoliv dlouhou dobu, prozraďme si několik konkrétních důvodů, proč spánek nepodceňovat.

Zlepší se nám kognitivní funkce

Nedostatek spánku způsobuje jenom zhoršení kognitivních funkcí, což v praxi znamená zhoršení plánování, potíže s rozhodováním nebo například problémy s pamětí. V případě, že patříte k lidem, kteří potřebují zlepšit kognitivní funkce, dostatečně spěte. Spánek je opravdu cestou k pevnému zdraví a k dobré fyzické kondici.

Správný režim pro naše biorytmy

Odborníci se také shodli na tom, že pokud máte dobrý spánkový režim, jsou vaše přirozené biorytmy podpořeny. Přirozené biorytmy jsou zásadní pro naši hormonální rovnováhu, také pro míru vnímané energie, taktéž stojí za bezproblémovými metabolickými procesy.

Zlepší se nám trávení

Jestliže máte problémy s trávením, neměli byste spánek podceňovat. Během spánku si totiž odpočinete nejen vy, ale také vaše trávicí soustava, která během dne dostává mnohdy opravdu velice zabrat. Zejména pokud patříte k lidem, kteří milují nezdravé stravování, je spánek část dne, během které si žaludek opravdu odpočine a zpracuje vše, co jste do něj vyslali.

Foam Service s.r.o.
Po celé ČR na všechny matrace
 Dopravné ZDARMA
Česká Republika
IČO: 06377084
DIČ: CZ06377084