Potíte se při spánku? Zkuste zvolit některý ze speciálních materiálů

Všichni jsme to zažili. Navzdory tomu, že máme jen lehkou přikrývku, tenké nebo dokonce žádné pyžamo, potíme se a kvůli tomu nemůžeme spát. Zatímco někteří tímto problémem trpí jen v případě tropických nocí, jiní mají problém s nadměrným pocením v průběhu spánku mnohem častěji. Pokud toužíte po koupi nové kvalitní matraci, která by vám zároveň zajistila co nejmenší počet propocených nocí, zvažte následující materiály.

Stříbrná vlákna v matraci

Součástí některých matrací jsou stříbrná vlákna. Ta mají hned několik skvělých vlastnosti. Tak za prvé, pohlcují teplo vycházející z lidského těla a odvádějí ho pryč. Díky tomu nedochází k přehřátí. Za druhé jsou skvělé také pro alergiky, protože mají antibakteriální vlastnosti. Oceníte je ale samozřejmě i tehdy, když toužíte mít matraci dlouho a bez nepříjemného zápachu lidského potu.

Bambusová vlákna

Bambusová vlákna jsou v poslední době velice častým materiálem také na oblečení a ponožkách. Nyní se dostávají také do matrací. Jejich výhodou je totiž dokonalá prodyšnost, a ještě lepší absorpce vlhkosti – tato absorpce je dokonce čtyřikrát lepší než u bavlny. Takže pokud trpíte nejen na pocení v průběhu noci, ale také pocením chodidel, vyplatí se zvolit bambusová vlákna, která vám s tímto problémem pomohou.

Vlákna Climalite

Také tato vlákna jsou používána jak na matrace, tak také na oblečení. Udržují příjemný teplotní pocit a svěžest – zkrátka, nadměrné teplo je odváděno, na druhou stranu se nemusíte bát toho, že vám na matraci z těchto vláken bude v zimě nebo v chladných letních či jarních dnech zima. Vlákna Climalite jsou vhodná také pro odvod přebytečné vlhkosti.

Vlákna Tencel

I tato vlákna jsou ideální pro regulaci tělesné teploty i vlhkosti. Používají se v samotné matraci nebo také v rámci chráničů matrací (ostatně jako všechny předešlé materiály).

spanek

Foam Service s.r.o.
Po celé ČR na všechny matrace
 Dopravné ZDARMA
Česká Republika
IČO: 06377084
DIČ: CZ06377084