Podle čeho vybírat dětskou matraci?

Děti si rozhodně zaslouží to nejlepší, proto jim to nejlepší dopřejte. Abyste podpořili jejich správný vývoj a zabránili tělesným vadám, vyplatí se investovat do kvalitní matrace. V případě dětských matrací platí, že s dítětem vydrží alespoň tři roky, proto se na cenovou stránku nedívejte. Ta je nyní vedlejší. Dítě musí spát na kvalitní podložce, která bude prospěšná jeho zdraví. Jenže je otázkou, jak takovou vhodnou dětskou matraci vybrat.

Naštěstí existuje rovnou několik kritérií, podle kterých se řídit při výběru dětské matrace. Kromě toho, že by se mělo jednat o antibakteriální matraci se dívejte ještě na několik věcí.

Jaký je povrch matrace?

Ať už kupujete matraci pro batole nebo pro větší ratolest, vždy se při výběru matrace dívejte na povrch matrace. Ten je jedním z hlavních faktorů, na které se dívat. Obecně platí, že by povrch neměl být ani příliš měkký, ale ani příliš tvrdý. Dítě potřebuje mít matraci takovou, která pomůže při rozvoji motoriky a pohybu, na druhou stranu která nepodpoří žádné vývojové vady.

Matrace musí mít dobré větrání

Dalším velice důležitým faktorem, na který rozhodně nezapomínat při výběru dětských matrací, je především kvalitní větrání. Větrání je opravdu důležitým faktorem prevence akumulace tělesného tepla v dětské posteli. Pokud bude matrace dobře odvětrávaná, zajistíte dítěti maximálně pohodlný a zároveň také bezpečný spánek.

Na velikosti záleží

A samozřejmě nezapomeňte vzít domů vhodnou velikost. Než začnete s výběrem matrace, ujistěte se, že jste díky filtrování výrobků našly jen takové, které rozměrově odpovídají velikosti postýlky. Dětská matrace musí do postýlky skvěle pasovat. Mezi matrací a postelí by nemělo být žádné místo, aby nedocházelo k nepříjemným úrazům.

Ideální dětská matrace však nesmí splňovat jenom rozměry postele, ale musí splňovat i výšku. Obecně platí, že by dětská matrace měla být vysoká zhruba šest až deset centimetrů.

Foam Service s.r.o.
Po celé ČR na všechny matrace
 Dopravné ZDARMA
Česká Republika
IČO: 06377084
DIČ: CZ06377084