Pěnové matrace jsou stále oblíbenější. Zájem roste především o ty z PUR pěny

Jednou za pár let je třeba investovat do nové matrace. Jistým favoritem mezi matracemi je pěnová matrace, která se zejména v posledních letech stala oblíbená pro svou kvalitu a cenovou dostupnost. I statistiky tvrdí, že se pěnové matrace v současnosti řadí mezi ty nejoblíbenější vůbec. Důvodem velkého zájmu o ně jsou také jejich vlastnosti, a to především skvělá pružnost a univerzálnost jejich využití.

Málokdo si však uvědomuje, že označení “pěnové matrace” v sobě zahrnuje hned několik různých typů matrací, které se liší materiálem, z něhož jsou vyrobeny. Pěnové matrace se totiž vyrábí buď z PUR pěny, studené pěny, nebo líné pěny či bio pěny.

PUR pěna

Co se týče pěnových matrací vyrobených z PUR pěny, ty jsou typické zejména svou elasticitou a také svou opravdu dobrou tvarovou pamětí. Jádro těchto matrací je odolné, tudíž dlouho vydrží. Velkou výhodou matrací vyráběných z PUR pěny je jejich tvrdost - vyrábí se jak měkčí, tak tvrdší pro osoby s vyšší hmotností.

Líná pěna

Pěnové matrace se mimo jiné vyrábí i z líné pěny, která je specifická tím, že mění svůj tvar podle okolní teploty. Působením tělesné teploty matrace měkne, tělu tak rázem poskytuje tu potřebnou oporu. Jelikož je takto tvarově přizpůsobivá, je vhodná hlavně pro ty, kteří trpí na proleženiny či na bolesti kloubů a zad.

Studená pěna

Na trhu se také setkáte s pěnovými matracemi vyrobenými ze studené pěny. Tento typ matrací lze přirovnat vlastnostmi k latexovým matracím - jen jsou trochu tvrdší a prodyšnější. Skvělá prodyšnost je zajištěna velkými póry matrace a díky elasticitě a tvarové stálosti se matrace dokonale přizpůsobuje tělu. Kromě toho je pro matrace ze studené pěny typické, že vyrovnávají teplotní rozdíly a že odvádí nadbytečnou vlhkost.

Bio pěna

Pak se také vyrábí pěnové matrace z bio pěny. Tento typ matrací se pyšní hlavně skvělými ortopedickými vlastnostmi, navíc jsou tvarově stálé a těší se vysoké elasticitě.

pur pěna matrace

Foam Service s.r.o.
Po celé ČR na všechny matrace
 Dopravné ZDARMA
Česká Republika
IČO: 06377084
DIČ: CZ06377084