Matrace ze studené pěny vás chladnými nenechají

Matrace ze studené pěny jsou výjimečné svými dynamickými vlastnostmi i prodyšností, která daleko převyšuje jiné typy matrací. Matrace ze studené pěny jsou pružné, elastické, odolné vůči stlačení, a vysoce prodyšné. Část zákazníků ale přesto neuspokojí. Kteří to jsou?

Co je studená pěna

Studená pěna (někdy také označovaná jako HR pěna) je mezi materiály pro výrobu matrací novinkou. Ačkoliv název napovídá, že by mohla chladit, není tomu tak. Označení „studená“ totiž vypovídá pouze o způsobu její výroby. Ten spočívá ve výrobě z polyuretanu za studena, a to z pěn různých tuhostí, které se kombinují tak, aby tvořily anatomické zóny a podpořily ideální anatomickou polohu páteře. Studená pěna je v podstatě vylepšenou verzí klasické polyuretanové pěny, s otevřenou buněčnou strukturou. Díky tomu jsou matrace vzdušnější, tvarově stálejší a trvanlivější.

Studená pěna se skvěle doplňuje s línou pěnou

Skvělou kombinací pro výrobu matrací je studená pěna společně s paměťovou pěnou, která umí přizpůsobovat svou tuhost a tvar podle absorbovaného tepla. Tyto vlastnosti zaručují výbornou adaptaci matrace uživateli o jakékoliv hmotnosti i rozměru.

Výhody matrací ze studené pěny

Matrace ze studené pěny lákají výbornou elasticitou a dobrou oporou celého těla, a to i u osob s vyšší tělesnou hmotností. Díky velkým pórům jsou navíc matrace ze studené pěny výborně prodyšné, takže nabízejí vysoký hygienický standard. Zaprvé se v nich nebudete potit a zadruhé se v nich nebudou zachytávat roztoči ani jiné alergeny. Při výrobě studené pěny také není používán formaldehyd ani jiné škodlivé látky, takže je tento materiál velmi vhodný i pro výrobu matrací zdravotnických. Matrace ze studené pěny se navíc jen tak neproleží, takže vám vydrží déle než jiné.

Nevýhody matrací ze studené pěny

Matrace ze studené pěny disponují vyšší tuhostí, takže bohužel neuspokojí zákazníky, kteří touží po matracích měkkých.

matrace studena pěna

Foam Service s.r.o.
Po celé ČR na všechny matrace
 Dopravné ZDARMA
Česká Republika
IČO: 06377084
DIČ: CZ06377084