Matrace ze studené nebo paměťové pěny?

Kvalitní spánek se velkou měrou odráží od kvalitní matrace, ale vybrat si jeden model je poněkud oříškem. Od pružinových dávají mnozí ruce pryč v domnění, že z nich stále trčí péra jako na prázdninách u babičky (i když tomu tak dávno není), latexové jsou vyšší cenové kategorie. A tak do hry vstupují matrace ze studené a paměťové pěny, mezi nimiž však existují velké rozdíly. Seznamte se s oběma typy pěnových matrací.

Matrace ze studené pěny

Variantu ze studené pěny poznáte podle toho, že se skládá z několika zón tuhosti. Tím se perfektně přizpůsobuje tělu člověka. Je tedy šetrnější k našim predispozicím a mít ji mohou jak lidé trpící na bolesti kloubů, tak na bolesti svalů. Přináší totiž podstatnou úlevu právě díky své schopnosti tolerance.

V porovnání s jinými matracemi na trhu je tvarově stálá, což zajišťuje perfektní oporu naší páteři a jiným částem těla. Skvěl hygienické vlastnosti jsou jen třešničkou na dortu. Určená je pro lidi napříč generacemi a v domácnosti s vámi bude dlouhé roky. Pyšní se totiž velkou životností.

Matrace z paměťové pěny

Na druhou stranu matrace z paměťové pěny umí do jisté míry hřát. Je tedy vhodná pro všechny, kdo potřebuje mít neustále zakryté nohy nebo ruce. Stejně jako výše uvedená matrace, i tato se dokonale přizpůsobuje tělu čili se jedná o vhodnou alternativu pro ty, koho trápí bolest kloubů nebo svalů.

Co je pro paměťovou pěnu jako materiál typické, je měnící se tuhost. Ta se přizpůsobuje, respektive mění v souvislosti s tím, jak se mění tělesná teplota toho, kdo na ní leží. Pokud dojde ke změně polohy, automaticky se navrací do původní polohy. Nevzniká žádný protitlak, což zabraňuje vzniku proleženin.

Mluvíme tedy o maximálně šetrné variantě matrace, která neškodí ani našim kloubům, ani jiné části těla. A díky tomu, že se svou tuhostí přizpůsobuje, jak ostatně bylo zmíněno, nemusí se řešit ani to, jestli kupujete dostatečně tvrdou nebo naopak dobře měkkou verzi.

Foam Service s.r.o.
Po celé ČR na všechny matrace
 Dopravné ZDARMA
Česká Republika
IČO: 06377084
DIČ: CZ06377084