Matrace pro alergiky: Na co si dát pozor?

Výběr vhodné matrace je záležitost, která vám může zabrat pouze několik málo minut. V případě, že sháníte vhodnou podložku pod osobu trpící alergiemi, je třeba věnovat pozornost zejména následujícím vlastnostem výrobku:

Antibakteriální vlastnosti

Některé výrobky jsou přirozeně vhodné pro alergiky. Jedná se například o přírodní latexové matrace, které se setkávají s výbornou odezvou v případě alergiků. Kvalitní matrace ale seženete i v sortimentu klasických pružinových nebo pěnových matrací. Antibakteriální úpravu pak nabízejí také například některé zdravotní matrace.

Proti roztočům

Obecně platí, že výměnu matrace bychom měli realizovat každých sedm let. Když zvolíte kvalitní matrace, tento čas opravdu můžete dodržet. Některé matrace mají přirozené vlastnosti, které nedovolují usazování nejčastějších alergenů, mezi které se řadí roztoče. Tyto mikroorganismy se živí odlupující se lidskou kůží a prostředí matrací je pro ně přirozeným domovem. Matrace s úpravou proti roztočům nepodporují množení těchto mikroorganismů a zajišťují bezpečný spánek.

Snadná údržba

Některé matrace je navíc velmi snadné udržovat. Nabízejí použití snímatelného povrchu, který ochrání matraci proti běžným nečistotám a prachu. Tento povrch můžete snadno sejmout a vyprat v automatické pračce. Některé potahy se dokonce dají rozpojit na dvě části, čímž je umožněno je snadno vyprat i v menší pračce.

Umístění

Každá matrace má často od svého výrobce uvedeno vhodné umístění, na které je možno tento výrobek položit. Zatímco některé matrace se hodí pro polohovatelnou podložku, jiné je možno umístit jen na pevný rošt. Abyste předešli kumulaci vlhkosti a nečistot, které přispívají ke vzniku alergií, doporučuje se umístit matraci na lamelový rošt, kde bude zajištěna cirkulace vzduchu.

Matrace pro alergiky můžete také pravidelně vystavovat silnému slunečnímu záření, v zimě naopak silným mrazům.

Foam Service s.r.o.
Po celé ČR na všechny matrace
 Dopravné ZDARMA
Česká Republika
IČO: 06377084
DIČ: CZ06377084