Matrace, které dostaly od přírody zelenou. Jaké jsou vyrobeny z přírodních materiálů?

Příroda v posledních měsících má rozhodující slovo při výběru mnoha bytových prvků do domácnosti. Rozhoduje o výběru ideální pohovky, také o tom, z jakého materiálu si koupíme oblečení, a samozřejmě nesmíme zapomenout ani na matrace, které vyměňujeme zhruba po sedmi letech. Na druhou stranu investovat do kvalitní matrace z přírodního materiálu se vyplatí, protože jsou většinou kombinací vlastností vícero jiných opor našich zad. Jaká složka u nich hraje prim?

Latexové matrace jsou luxusem v ložnici

Věděli jste, že i latex je přírodní materiál? Latexové matrace mají mezi zákazníky své fanoušky. I když jsou trochu dražší, v tomto případě platí, že si za vyšší cenu kupujete opravdu kvalitu. Nejen dlouhou životností, ale také tvarovou stálostí se pyšní tento typ opory těla při spánku.

O latexových matracích se také ví, že se plně přizpůsobují lidskému tělu a že mají silnou bodovou elasticitu. Deformují se pouze v místě zatížení a hned poté se dostávají do původního stavu.

Matrace z kokosového vlákna se dostává do popředí

Kromě matrace z latexu se do popředí dostávají i alternativy z kokosového vlákna, které jsou poměrně tvrdé, ale pro lidi spící na zádech ideální alternativa. Zmiňovaný materiál se však pyšní i řadou pozitiv, a to konkrétně tím, že hezky odvádí přebytečnou vlhkost. Pokud se nejen během léta více potíte, je tento spací společník přímo pro vás.

Ovšem nejen skvělé termoregulační vlastnosti jsou benefitem matrací z kokosového vlákna. Díky svému složení hravě odpuzují i roztoče nebo bakterie, jinými slovy mluvíme o skvělé volbě pro alergiky či astmatiky.

Bio pěna se pyšní prodyšností i elasticitou

Vedle zmiňovaných materiálů se využívají také přírodní oleje, které nejsou takovou zátěží pro přírodu. Na jejich bázi se tvoří matrace z bio pěny, jež se pyšní poněkud překvapivými vlastnostmi. Především jsou velice prodyšné, elastické, také hypoalergenní.

Foam Service s.r.o.
Po celé ČR na všechny matrace
 Dopravné ZDARMA
Česká Republika
IČO: 06377084
DIČ: CZ06377084