Když vás trápí alergie, jakou matraci zvolit?

Pokud trpíte alergií nebo sdílíte domácnost s alergikem, pak byste neměli podcenit výběr vhodné matrace. Alergiemi trpí až 25 procent lidí, a právě matrace může být nepříjemným zdrojem roztočů, pylu i prachu – pokud zvolíte nevhodný materiál, ze kterého je vyrobena. Naopak matrace vhodná pro alergiky vám zajistí kvalitní a klidný spánek, ale i celkově lepší zdravotní stav, neboť po dobu spánku budete mít zajištěno hygienické prostředí.

Jak rozpoznat alergii

Alergickou reakci poznáte jednoduše podle toho, že vám zduří nosní sliznice, zčervenají oči, budete dušní a často se objeví i vyrážka. Způsobit tuto reakci mohou pyly, prach, potraviny, kosmetika, roztoči, zvířata i jiné elementy.

Jakou matraci volit při alergii

Hledáte-li matrace pro alergiky, volit můžete matrace z přírodních materiálů, které jsou prodyšnější, a tak méně zachycují elementy prachu, roztočů i jiných nečistot. V současnosti nejoblíbenější jsou kvalitní matrace z přírodního latexu, které jsou komfortní a vysoce anti-alergenní. Latex je zdravotně nezávadný, odolný vůči plísním i bakteriím.

Další možností jsou matrace ze studené pěny, které jsou rovněž velmi vzdušné a bez alergenů. Na rozdíl od jiných typů matrací struktura a složení matrací ze studené pěny neumožňuje přežití bakterií a roztočů.

Pokud jde o povrchy, volte matrace s antialergenními odnímatelnými potahy. Ty jsou speciálně upraveny tak, aby odolávaly působení roztočů, bakterií i hub, a navíc je možné je snadno vyprat v pračce a udržovat tak matrace stoprocentně hygienické.

Jak vybrat rošt

Kromě matrace byste při alergii neměli podcenit ani výběr roštu. Ten by měl být rozhodně vzdušný, opět z důvodu neshromažďování alergenů na spací ploše. Volte tedy lamelové či laťkové varianty před celoplošnými podklady.

Režimová opatření

Kromě správného výběru nepodceňte ani údržbu matrace. Pokud trpíte alergiemi, matrace pravidelně větrejte, vysávejte a pokud to matrace umožňuje, perte svrchní potahy.

Foam Service s.r.o.
Po celé ČR na všechny matrace
 Dopravné ZDARMA
Česká Republika
IČO: 06377084
DIČ: CZ06377084