Kdy je nutné vyměnit matraci?

I když se vám do nynějška mohlo spát na vaší matraci opravdu skvěle, jednoho dne jste se probudili s bolavými zády, které znepříjemňovaly vaše ráno. Na vině bohužel byla matrace, se kterou jste byli až do té doby spokojení. Ostatně tomu se nemůžete divit. Ať už máte kvalitní latexovou matraci nebo pružinovou matraci, v každém případě musíte očekávat její proležení. Matrace zkrátka mají svou životnost, po jejímž uplynutí je třeba matraci vyměnit. Nabízí se však otázka, kdy je třeba matraci vyměnit za nový model.

Pokud se zeptáte odborníků nebo lékařů, ti vám řeknou, že je třeba matraci vyměnit nejpozději kolem dvanáctého roku života matrace. Jenže každá matrace se po pravdě opotřebuje v jiných intervalech. Může se tedy stát, že matraci budete muset vyměnit po pěti nebo deseti letech používání.

Co má všechno vliv na opotřebování matrace?

Matraci je po letech třeba vyměnit z jednoho prostého důvodu, a sice proto, že je opotřebovaná. Na opotřebování se však podílí rovnou několik věcí, a to například frekvence jejího používání nebo materiál, z něhož je vyrobena.

Jak jsme však zmínili, obecně se mluví o dvanácti letech, kdy je nutné matraci vyměnit. Někdy je však životnost daleko kratší, dosahuje třeba pěti nebo deseti let.

Když je nutné vyměnit starou matraci za novou

Pokud není jiného východiska, než výměny staré matrace za novou, nabízí se otázka, co v takové chvíli dělat či jak si vybrat novou matraci. V ideálním případě byste se měli zamyslet nad tím, co vám na původní matraci vadilo. Vadil vám snad materiál? Nebo rozměr? Či za to mohl potah, který se velice špatně snímal?

Když si řeknete, co vám na matraci vadilo, rázem bude daleko snazší vybrat si novou matraci, která bude už lépe vyhovovat vašim požadavkům než předcházející model.

matrace

Foam Service s.r.o.
Po celé ČR na všechny matrace
 Dopravné ZDARMA
Česká Republika
IČO: 06377084
DIČ: CZ06377084