Každodenní zlozvyky, které nám snižují kvalitu spánku

Zejména časově vyčerpaní jedinci jsou toho názoru, že spánek jim jen krade možnosti. Tvrdí, že tolik spánku, kolik se doporučuje, je až příliš, a tak si ho razantně zkracují. Jenže to, že spíme až třetinu svého života má nějaký důvod. A tím důvodem je celková regenerace organismu a také příprava na nadcházející den. Spánek zkrátka a dobře léčí a pokud ho budeme zanedbávat nebo snižovat jeho kvalitu, dříve nebo později na to doplatíme. Pojďme si prozradit zlozvyky, které nám onu kvalitu spánku snižují, aniž bychom si to mnohdy uvědomovali.

Nesprávná matrace

V minulosti jste si koupili kvalitní matraci a od té doby máte pocit, že spíte na tom nejlepším, na čem jen lze. Jenže věděli jste, že i matrace má svou životnost? Zpravidla se vyměňuje po sedmi, osmi letech. Ale může k tomu dojít i dříve. Ve chvíli, kdy evidujete první proleženiny, je načase zpozornit a začít se ohlížet po nové.

V současné době je nabídka matrací velmi pestrá. Pružinové matrace jsou trendem dlouhodobým, i když zprvu k nim lidé přistupovali velmi skepticky po zkušenostech s postelemi u babiček na prázdninách. Latexové jsou zaručená a vysoká kvalita, pěnové jsou vhodné pro každou generaci.

Sportování v podvečer

Člověk si říká, že když začne sportovat, tak tím prospěje svému zdraví. Jenže ono je to nakonec trochu jinak. Pokud totiž začnete běhat nebo cvičit těsně před spaním, spíše si tím pořádně zavaříte, protože nebudete moct usnout. Naše tělo totiž zaplaví endorfiny neboli hormony štěstí, které automaticky zahání nejen špatnou náladu, ale také únavu a pocity vyčerpanosti.

Pokud chcete sportovat, určitě sportujte, ale pouze v případě, že poslední taková aktivita bude například kolem šesté hodiny odpolední.

Těžká jídla před spaním

Říká se, že snídat bychom měli sami, o oběd se podělit s přáteli a večeři dát nepříteli. Jinými slovy že večeře by měla být tím nejlehčím jídlem dne. To, co večer sníme, se totiž velkou měrou podílí na tom, jestli snadno usneme a jestli bude náš spánek skutečně dostatečně kvalitní. Ono se totiž může klidně stát, že nám bude velmi těžko a spánek bude takový – nijaký.

Zmiňovaný scénář nás potkává v případě, že si večer dáme pořádně těžké jídlo. Dejte přednost raději tradičním salátům, bude vám lépe.

Foam Service s.r.o.
Po celé ČR na všechny matrace
 Dopravné ZDARMA
Česká Republika
IČO: 06377084
DIČ: CZ06377084