Jaký vliv může mít stará matrace na vaše zdraví?

Dlouhý a nerušený spánek má okamžitý i dlouhodobý vliv na naši psychiku. Jedním z největších problémů, který negativně ovlivňuje náš spánek, jsou staré, nepohodlné nebo poškozené matrace, na kterých mnozí z nás spí. Co všechno může způsobit stará matrace?

Chrápání

Chrápání je způsobeno tím, že se částečně omezí průchod horních cest dýchacích v zadní části úst. Nejlepším způsobem, jak zabránit chrápání, je mít během spánku dobře podepřenou hlavu a tělo. Pokud spíme na staré matraci, prověsí se, a to způsobí dysbalance v podpoře těla i hlavy. Nová, středně tvrdá a kvalitní matrace udrží vaši páteř v dobré poloze a rovnoměrně rozloží váhu vašeho těla, což pomůže zabránit chrápání.

TIP: Jak vybrat matraci?

Alergie

U starých matrací hrozí, že se stanou útočištěm alergenů, potu a prachu, které vyvolávají alergie. Alergie způsobují překrvení a otoky v krku, narušují spánek a mnohdy mohou vést také k chrápání. Stará matrace zatížená prachem může mít negativní vliv na osoby trpící astmatem a způsobit zhoršení jeho příznaků. Prach, pot a alergeny jsou jedním z hlavních důvodů, proč se doporučuje výměna matrací každých 6 až 8 let.

Ospalost

Čím méně se na matraci cítíte pohodlně, když se snažíte usnout, tím větší je pravděpodobnost, že se budete v noci často probouzet. Nedostatek kvalitního spánku negativně ovlivňuje část mozku, která řídí rychlost a přesnost. Může také ovlivnit vaši schopnost uchovávat informace následující den, vytvářet nové myšlenky, a dokonce spojovat znalosti z různých částí mozku.

Hmotnost

Věřte tomu nebo ne, ale množství a kvalita spánku může mít vliv na vaši hmotnost. Ospalost často vede k tomu, že přestanete pravidelně cvičit a zdravě vařit, což přímo ovlivní vaše fyzické zdraví. Studie potvrdily, že když nemáte dostatek spánku, klesá hladina leptinu (který hraje klíčovou roli při pocitu sytosti). Když jste tedy unavení, tělo se snaží doplnit energii, což způsobí, že začnete více jíst.

Foam Service s.r.o.
Po celé ČR na všechny matrace
 Dopravné ZDARMA
Česká Republika
IČO: 06377084
DIČ: CZ06377084