Jaké jsou druhy pěnových matrací?

Pěnové matrace se dokonale přizpůsobují tvaru těla a poskytují mu dostatečný komfort a oporu, není proto divu, že jsou tak oblíbené. Jelikož ale neexistuje jen jeden druh pěny, je dobré se před koupí seznámit s vlastnostmi jednotlivých materiálů. Snadno pak najdete tu pravou kvalitní matraci, která bude splňovat i vaše nejnáročnější požadavky.

Latexové pro alergiky

Latexové matrace jsou vyrobené z kaučukové pěny, která je pohodlná, prodyšná a hypoalergenní. Zároveň tyto matrace patří k těm nejměkčím, pokud nejsou zkombinované s jiným materiálem. Jejich největší výhodou je velmi dlouhá životnost, vysoká elasticita a stálost tvaru. Nejvhodnější je umístit ji na lamelový rošt.

Současným trendem je tzv. studená pěna, která má vynikající tvarovou stálost, zabraňuje proleženinám a skvěle odvádí teplo. Je pórovitější, takže jsou tyto matrace prodyšnější a lépe absorbují tělesné teplo. Mají skvělou bodovou elasticitu a většinou kombinují různé stupně tuhosti, takže zajišťují ideální anatomickou podporu páteře. Jejich vlastnosti ještě podpoří lamelový rošt, ale ty vyšší lze umístit i na pevnou desku.

TIP: Jak vybrat matraci

Paměťová pěna proti bolestem zad

Matrace s VISCO paměťovou pěnou, které se někdy říká líná pěna, mění svou tuhost podle váhy a tělesného tepla. Je ideální volbou pro osoby trpící bolestmi zad a pro ty, kdo trpí proleženinami. Podle odborníků příznivě ovlivňuje krevní oběh. Každý rok se pak na trhu objevují nové syntetické pěny, kterým se říká hybridní.

Když se rozhodnete pro pěnovou matraci, měli byste se zaměřit na hustotu. Ta navzdory zdání neurčuje tvrdost matrace, ale kvalitu. Pěna totiž nereaguje jen na tlak, ale také na tělesné teplo. Nejlepší je vybírat co nejvyšší hustotu, která zaručí vysokou pohodlnost a tvarovou stálost. Tuhost matrace pak určuje stupeň odporu pěny. Nezapomeňte také na správnou velikost, správná matrace by měla výšku postavy přesahovat alespoň o 20 cm.

Foam Service s.r.o.
Po celé ČR na všechny matrace
 Dopravné ZDARMA
Česká Republika
IČO: 06377084
DIČ: CZ06377084