Jak správně pečovat o matraci

Matrace není část vaší domácnosti, o kterou byste se nemuseli starat nebo kterou byste měli zanedbávat. Matrace je zkrátka něco, co potřebuje pravidelnou péči, aby s vámi v domácnosti vydržela co nejdéle. Ať už vlastníte pěnovou matraci, pružinovou matraci nebo latexovou matraci, existuje několik tipů, jak se o ně správně starat, aby se její životnost případně prodloužila.

Pravidelně matraci otáčejte

Je logické a zcela jasné, že se matrace při jejím používání zatěžuje nerovnoměrně. Je proto velice důležité ji jednou za čas otočit. Matrace se otáčí všemi směry, zleva doprava, poté naopak. Pokud jste majitelem přírodní matrace, odborníci se shodují na tom, že byste ji měli otáčet zhruba dvakrát či třikrát do měsíce. Vždy se to však odvíjí od hmotnosti člověka. Čím větší je hmotnost člověka, tím častěji byste měli matraci otáčet, protože kvůli větší hmotnosti je matrace zatěžována více.

Používejte chránič matrací

Už jste slyšeli o chrániči matrací? Spadají sem pratelné povlaky nebo chrániče, které se připevňují na rohy matrací poutky. Opět jsou pratelné. Jedná se o něco, co předejde skvrnám na matraci nebo jejich poškození. Při výběru chráničů matrací volte ty, které se perou na padesát stupňů. To je optimální.

Vyhýbejte se chemickým čističům

Jednou za čas je zapotřebí matraci vyčistit. Při čištění však nesahejte po chemických čističích, které by mohly matraci nenávratně poškodit. K čištění matrace se musí přistupovat velice opatrně a šetrně. Stejně nevhodné, jako jsou chemické čističe, jsou i kbelíky s vodou. Matrace by se měly vždy čistit suchou metodou. Většinou vám poradí sám výrobce, který poskytne návod, jak na čištění matrací. Návod se většinou najde na štítcích, jež by se neměly odstřihávat.

Matraci vyklepávejte

Aby s vámi matrace vydržela co nejdéle, je důležité ji pravidelně vyklepávat. Tím zbavíte postel všech nečistot a také prachu, který se v matraci denně usazuje a jenž by mohl podráždit dýchací cesty nejednoho alergika či astmatika.

Foam Service s.r.o.
Po celé ČR na všechny matrace
 Dopravné ZDARMA
Česká Republika
IČO: 06377084
DIČ: CZ06377084