Jak na kvalitní spánek? Klíčová je volba správné matrace

Kvalitní spánek je pro člověka důležitý - to je věta, kterou slýcháme ze všech stran. Jenže proč je spánek tak důležitý? A není to jenom fáma, která nás má dovést ke koupi drahé latexové matrace? Pravdou je, že během spánku v těle dochází k mnoha činnostem. Utřiďují se naše myšlenky získané během dne, orgány se dávají do kupy a připravují se na dalších aktivních čtyřiadvacet hodin. Také se celé tělo regeneruje, na což během dne nemá tolik času. Takže ano - spánek je skutečně tak důležitý, jak se o něm povídá. Jak ho ale zkvalitnit?

Pokud máte pocit, že nesmíte zrovna dobře, pokud se během noci několikrát budíte nebo jestliže se probouzíte s bolavými zády, je načase skutečně zainvestovat do kvalitní matrace. Nejeden odborník je toho názoru, že správná matrace je klíčová.

Zásadní je její tvrdost

Na trhu se ale nachází matrací tolik! Jakou si mám vybrat? Která mi zajistí kvalitní spánek? Při výběru matrace hraje roli několik kritérií. Jedním z nich je tvrdost matrace, která je prakticky nejdůležitější informace. Obecně platí, že lidé spící na boku nebo na břiše ocení matrace a lehčí osoby ocení matraci měkčí. Vhodná je pro ně například matrace o tvrdosti 2. Lidé spící na zádech nebo těžší osoby budou preferovat spíše matraci o tvrdosti 3.

Hitem jsou v poslední době takzvané zónové matrace, které jsou uzpůsobené jednotlivým částem lidského těla a dokážou tak při spánku zajistit maximální komfort.

Vhodnou volbou jsou matrace z paměťové pěny

Pokud toužíte po matraci, která se vašemu tělu opravdu sama přizpůsobí, zvolte matrace z paměťové pěny. Mluvíme o matracích, které jsou nejen odborníky dlouhodobě doporučovány. Navíc jsou v cenově přijatelné hladině, zajistí však stejně kvalitní spánek jako dražší matrace z latexu.

Další tipy pro kvalitní spánek

  • Zaveďte si spánkovou rutinu
  • Buďte během dne aktivní
  • Vyhněte se kofeinu nebo alkoholu před spaním

kvalitní spánek

Foam Service s.r.o.
Po celé ČR na všechny matrace
 Dopravné ZDARMA
Česká Republika
IČO: 06377084
DIČ: CZ06377084