Jak konečně docílit kvalitního spánku?

Ať už se zeptáte jakéhokoliv odborníka nebo lékaře, každý vám řekne, že spánek - to je klíč či průvodce ke zdravému životu. Spánek ke svému životu potřebujeme, bohužel mnozí z nás si to nepřipouští. Někteří naopak spí co nejméně to jde, jelikož se domnívají, že spánek jim ubírá jen jejich drahocenný čas. Jenže když není člověk dobře vyspaný, tělo nefunguje tak, jak by mělo, stejně tak není člověk dostatečně produktivní nebo soustředěný. Pokud je právě nesoustředěnost, slabé zdraví nebo nedostatečná produktivita vaším problémem, poradíme vám, jak docílit kvalitního spánku. Za vším totiž stojí matrace.

Ať už potřebujete matraci 80x200 nebo matraci o rozměrech 180x200, můžete mít matraci kvalitní. Jen a pouze kvalitní matrace stojí za zdravým životem, a tak si pojďme říct, jak dokonalou matraci najít.

Vždycky vybírejte matraci tělu na míru

První zásadou, kterou byste měli mít stále na paměti, je, že je třeba vybírat matraci tělu na míru. Nevybírejte matraci podle toho, jakou matraci má váš soused nebo partner či partnerka. Každý člověk má jinou tělesnou konstituci, jinou váhu, také jiné požadavky. Vybírejte tedy čistě podle sebe, matrace vám musí dokonale sedět.

Při výběru matrace je dobré matraci vyzkoušet. Samozřejmě nemusíte chodit přímo do kamenných prodejen, mnohé e-shopy nabízí zkoušku matrací. Správná matrace by vám měla dokonale kopírovat tělo a měla by podpírat páteř, a to citlivě.

Matraci je třeba vyměňovat každých dvanáct let

Možná jste vždycky byli se svou starou matrací absolutně spokojení, nyní však s ní jste spokojení méně. Tomu se nedivte, matrace by se měla vyměňovat zhruba každých dvanáct let. I sebevíc kvalitní matrace se po letech užívání opotřebovává, vyskytnou se na ní proleželá místa, která brání kvalitnímu spánku. Některé matrace mají dokonce životnost i kratší, a to zhruba pět až deset let. Vždy se to odvíjí od materiálu či frekvence používání.

spánek

Foam Service s.r.o.
Po celé ČR na všechny matrace
 Dopravné ZDARMA
Česká Republika
IČO: 06377084
DIČ: CZ06377084