Druhy pěn u matrací. Pořiďte si tu, která vám dokonale sedí

Je vaše matrace proležená a už není dostatečně kvalitní oporou vašich zad? Vstáváte prakticky denně celí rozbolavělí a vaše noci jsou spíše probděné než plné snů, které nemají konce? Je čas na koupi nové kvalitní matrace, která zase na pár let bude opravdu skvělou oporou. V posledních letech roste zájem hlavně o pěnové matrace, proto se pojďme seznámit s jednotlivými tipy.

Studená pěna je současný trend

Královnou mezi různými druhy matrací je bezesporu studená pěna, která je současným trendem. Většinou se tento typ opory zad při spánku kombinuje ještě s línou pěnou a vzniká tak zónová matrace, která je specifická svou tvarovou stálostí i dlouhou životností.

Matrace ze studené pěny oplývají vysokou elasticitou, také dokonalým provzdušněním a tím, že skvěle odvádí teplo. Díky celkovému uzpůsobení matrace můžeme konstatovat, že se hravě vyhnete proleženinám.

Bio pěna je vyrobená ze sójového extraktu

Jelikož se v posledních letech sází hlavně na ekologii, do popředí se dostává takzvaná bio pěna. Matrace z tohoto materiálu jsou vlastně vyrobeny ze sójového extraktu a k jejich výrobě dochází za pomoci nejmodernějších technologií i obnovitelných přírodních zdrojů.

A co je pro matrace z bio pěny tak typické? Především výborná elasticita, dále že oplývá přirozeným ochranným pláštěm odolávajícím agresivním vlivům okolí i tím, že reguluje hodnotu pH kůže.

Antibakteriální pěna nejen pro alergiky a astmatiky

Jaký materiál se také dostává pomalu, ale jistě do popředí? Jednoznačně antibakteriální pěna, která zajišťuje komplexní hygienickou ochranu během spánku. Pyšní se hlavně antibakteriální a antimykotickou ochranou a jejím úkolem je likvidovat veškeré houby, řasy, roztoče a samozřejmě i plísně, které nejsou v matracích nic neobvyklého.

Při výběru antibakteriálních matrací by vás však měl zajímat certifikát, který potvrzuje nejen funkčnost opory zad, ale i její účinnost.

Foam Service s.r.o.
Po celé ČR na všechny matrace
 Dopravné ZDARMA
Česká Republika
IČO: 06377084
DIČ: CZ06377084